Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-04-06 16:06:18

Skorodowany Pułaski

     Dotychczas przeprowadzone prace dokowe wykazały na fregacie ORP Gen. K. Pułaski szereg obszarów o dużym zużyciu korozyjnym. Uruchomiono zatem kolejne postępowanie przetargowe mające naprawić ubytki w konstrukcji, prace muszą być wykonane do 10 maja br., do tego czasu jednostka przebywa na doku w Stoczni Nauta.

Pułaski w końcu stycznia przy nabrzeżu portowym. Już odmalowany i oczekujący na wymianę elementów systemu sterowego. Okazuje się jednak, że niektóre miejsca poszycia wymagają dodatkowych prac naprawczych. fot. Tomasz Dmitruk/Dziennik Zbrojny

  Problemy z korozją potwierdziły również przeprowadzone pomiary grubości. Naprawa ma dotyczyć niwelacji dużych ubytków na powierzchni około pół metra kwadratowego w pochwie linii wałów, ubytków na lewej i prawej burcie przy siłowni pomocniczej numer 2 (metr z lewej oraz 6,5 metra kwadratowego poszycia z prawej burty), ubytków na ścianach zbiorników paliwa (5,7 metra kwadratowego), 2,7 metra kwadratowego silnie skorodowanego poszycia zęzy siłowni pomocniczej numer 3, półtora metra kwadratowego silnie skorodowanego poszycia pokładu pomieszczenia pod wyrzutnią rakiet. Wymaga się 12-miesięcznego okresu gwarancji na szczelność kadłuba w miejscach będących przedmiotem prac naprawczych. Z racji krótkich terminów, marynarze z KPW Gdynia oczekują na składanie wniosków o wykonanie usługi do 7 kwietnia, o wyborze konkretnej zdecyduje kryterium najniższej ceny.

   Szerzej o prowadzonych pracach na ORP Gen. K. Pułaski w jednym z artykułów portalu Dziennik Zbrojny.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów