Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-09-07 05:50:43

MSPO16: Promocja T129

     Choć w czasie tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego nie doszło do kolejnej prezentacji śmigłowca T129 ATAK, , to turecki producent nie zrezygnował z promocji swojej oferty.

   Nieobecność T129 w Kielcach ma wynikać w tym roku głównie z dwóch powodów, które w praktyce ograniczyły do zera dostępność ATAKów do celów promocyjnych. Wszystkie trzynaście egzemplarzy T129 dostarczonych do tej pory tureckiej armii ma być bowiem wykorzystywanych bądź to do celów szkoleniowych, bądź też operacyjnie na tureckim pograniczu. 

   Pomijając kwestię promocji śmigłowca w Polsce, należy zauważyć, że prace nad realizacją programu T129 w Turcji postępują. Producent śmigłowca miał już bowiem zakończyć proces integracji głównego oręża śmigłowca jakim są pociski przeciwpancerne Mizrak-U (UMTAS). Niebawem powinien zostać również zakończony proces integracji pocisków FIM-92 Stinger. Najbliższe plany rozwojowe zakładają natomiast możliwość instalacji radaru milimetrowego MILDAR opracowywanego przez turecką firmę METEKSAN. 

   TAI wykazuje brak obaw w przypadku ubiegania się o licencje eksportowe na ewentualne dostawy śmigłowców wyposażonych w silniki rodziny T800 do Polski, równocześnie producent zapewnia o prowadzeniu konsultacji z krajami członkowskimi NATO w przypadku ewentualnych transakcji eksportowych na innych rynkach. Turecka firma pozostaje również otwarta na możliwość współpracy przemysłowej. 

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów