Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-10-10 12:51:00

Wojska Specjalne z Black Hawkami

     Jeszcze w bieżącym roku polskie Wojska Specjalne, w domyśle 7. Eskadra Działań Specjalnych, otrzymać powinny śmigłowce Black Hawk. Takie daleko idące deklaracje złożył w dniu dzisiejszym przebywający w zakładach w Mielcu szef resortu obrony Antoni Macierewicz.


  Negocjacje z dostawcą mają rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Minister Macierewicz w swoim przemówieniu powidział także, że serwis śmigłowców Black Hawk zostanie ulowany w zakładach w Łodzi. Szef MON wraz z premier Beatą Szydło oraz sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Radosławem Domagalskim-Łabędzkim przebywali również w PZL-Świdnik. Te dwie firmy wymieniane są jako potencjalni dostawcy wiropłatów dla Sił Zbrojnych RP. Takie zakupy określano w ostatnich dniach mianem pilnych.

  W anulowanym przetargu na 50 śmigłowców wielozadaniowych zawarto potrzebę 8 maszyn dla sił specjalnych oraz 13, bardzo zbliżonych pod względem wymagań dla ratownictwa bojowego (CSAR).
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów