2016-12-07 21:53:36
Umowa na sprzęt optoelektroniczny z PCO S.A.
W dniu 7 grudnia br. Inspektorat Uzbrojenia (IU) podpisał umowę z Przemysłowym Centrum Optyki S.A. na dostawę do Sił Zbrojnych RP w latach 2017-2019 sprzętu optoelektronicznego o wartości ponad 352 mln PLN brutto. Przedmiot umowy obejmuje: strzeleckie celowniki termowizyjne, gogle noktowizyjne, noktowizory strzeleckie oraz lornetki noktowizyjne. Zakupiony sprzęt trafi przede wszystkim do jednostek Wojsk Lądowych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej i będzie służył do prowadzenia obserwacji pola walki, wykrywania i identyfikacji celów oraz będzie pozwalał strzelcowi na prowadzenia skutecznego ognia na zwiększonych odległościach również w warunkach ograniczonej widoczności i w nocy.
Ze strony PCO S.A. umowę podpisał Prezes Ryszard Kardasz oraz Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny Stanisław Natkański, a ze strony Inspektoratu Uzbrojenia płk. Piotr Imański - I Zastępca Szefa IU. W uroczystości, która odbyła się w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce uczestniczył m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
AKTUALIZACJA 10.12.2016
Zakres planowanego zamówienia z sierpnia 2016 roku obejmował dostawę:
- strzeleckich celowników termalnych SCT Rubin – w ilości 50 kpl,
- gogli noktowizyjnych MU-3AM – w ilości 439 kpl,
- gogli noktowizyjnych MU-3ADM – w ilości 427 kpl,
- lornetek noktowizyjnych NPL-1M (BROM-M) – w ilości 313 kpl,
- noktowizorów strzeleckich PCS-5/1 (PCS-5M) – w ilości 109 kpl.
AKTUALIZACJA 19.12.2016
Ostatecznie okazało się, że zakres ilościowy podpisanej umowy jest większy niż planowano w sierpniu 2016 roku i został przedstawiony TUTAJ.
(TD na podstawie informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia i PCO S.A.)
Fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus