Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-12-07 21:53:36

Umowa na sprzęt optoelektroniczny z PCO S.A.

     W dniu 7 grudnia br. Inspektorat Uzbrojenia (IU) podpisał umowę z Przemysłowym Centrum Optyki S.A. na dostawę do Sił Zbrojnych RP w latach 2017-2019 sprzętu optoelektronicznego o wartości ponad 352 mln PLN brutto. Przedmiot umowy obejmuje: strzeleckie celowniki termowizyjne, gogle noktowizyjne, noktowizory strzeleckie oraz lornetki noktowizyjne. Zakupiony sprzęt trafi przede wszystkim do jednostek Wojsk Lądowych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej i będzie służył do prowadzenia obserwacji pola walki, wykrywania i identyfikacji celów oraz będzie pozwalał strzelcowi na prowadzenia skutecznego ognia na zwiększonych odległościach również w warunkach ograniczonej widoczności i w nocy.

Beryl z celownikiem Rubin fot.MC

  Ze strony PCO S.A. umowę podpisał Prezes Ryszard Kardasz oraz Członek Zarządu, Dyrektor Techniczny Stanisław Natkański, a ze strony Inspektoratu Uzbrojenia płk. Piotr Imański - I Zastępca Szefa IU. W uroczystości, która odbyła się w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce uczestniczył m.in. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

AKTUALIZACJA 10.12.2016

  Zakres planowanego zamówienia z sierpnia 2016 roku obejmował dostawę:

  • strzeleckich celowników termalnych SCT Rubin – w ilości 50 kpl,
  • gogli noktowizyjnych MU-3AM – w ilości 439 kpl,
  • gogli noktowizyjnych MU-3ADM – w ilości 427 kpl,
  • lornetek noktowizyjnych NPL-1M (BROM-M) – w ilości 313 kpl,
  • noktowizorów strzeleckich PCS-5/1 (PCS-5M) – w ilości 109 kpl.

AKTUALIZACJA 19.12.2016

  Ostatecznie okazało się, że zakres ilościowy podpisanej umowy jest większy niż planowano w sierpniu 2016 roku i został przedstawiony TUTAJ.

(TD na podstawie informacji prasowej Inspektoratu Uzbrojenia i PCO S.A.)

Fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Polska droga do NATO

Polska droga do NATO

Dziś złożyłbym podpis z równym przekonaniem, co wtedy. 12 marca 1999 roku miejsce Polski zostało bowiem określone zgodnie z polskim interesem narod...

więcej polecanych artykułów