Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-01-10 13:30:22

Testowe śmigłowce za kilka tygodni

     Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że najpóźniej na przełomie stycznia i lutego do testów w wojsku trafią dwa śmigłowce „testowe”. Resort obrony do postępowania zaprosić miał wszystkie trzy firmy: Airbus Helicopters, PZL Świdnik oraz PZL Mielec.


  Misiewicz okresem świąteczno-noworocznym tłumaczył niewielkie opóźnienie związane z procedowaniem na nowe śmigłowce. Do końca tygodnia ma być gotowa koncepcja offsetowa – powiedział rzecznik.

  Obecnie brak bliższych informacji związanych z liczbą i wymaganiami wobec nowych wiropłatów. Po zerwaniu rozmów gospodarczych z Airbus Helicopters na początku października 2016 roku, zapowiedziach szybkiego zakupu maszyn Black Hawk do „szkolenia” Wojsk Specjalnych, uruchomiono nalezną procedurą. Z wnioskiem o pilną potrzebę operacyjną wystąpić miał Dowódca Operacyjny gen. Marek Tomaszycki (obecnie w rezerwie kadrowej MON), kolejnym etapem była doraźna analiza rynku. Wstępnie zapowiadano zakup kilkunastu śmigłowców przeznaczonych dla zabezpieczenia działań komponentu Wojsk Specjalnych oraz Marynarki Wojennej RP.

(MC)

fot. BLMW
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Projekt budżetu MON na 2018 rok

Projekt budżetu MON na 2018 rok

W dniu 26 września br. Rada Ministrów przekazała do Sejmu RP projekt ustawy budżetowej na 2018 rok. Choć w wyniku dalszej procedury legislacyjnej m...

więcej polecanych artykułów