Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-14 15:29:01

Polska amunicja do działek F-16

     Spółka ZM Mesko została wyłoniona jako dostawca ćwiczebnej amunicji małokalibrowej 20 mm do działek M61A1 polskich F-16. Postępowanie prowadził Inspektorat Uzbrojenia, jego wyniki poznaliśmy w dniu dzisiejszym.


  W latach 2017-2019 i 2021 roku firma ze świętokrzyskiego dostarczy 108 tysięcy nabojów z pociskiem ćwiczebnym TP RRR LD M2. Wartość zlecenia to 15,93 mln PLN brutto. Naboje są podstawowym rodzajem amunicji lotniczej wykorzystywanej w polskich F-16.

  Mesko było jedynym podmiotem branym pod uwagę, jako dostawca nabojów. TP RRR LD M2 są jedynymi nabojami stosowanymi na polskich samolotach F-16. Zmiana na inny typ, według IU, miałaby skutkować przeprowadzeniem dodatkowej certyfikacji, zmiana dostawcy skutkowałaby wystąpieniem problemów z zachowaniem ciągłości procesu szkolenia, jak również niosłaby za sobą konieczność generowania trudnych do oszacowania kosztów związanych z wyposażeniem wojskowych warsztatów obsługowych w dodatkową specjalistyczną aparaturę kontrolno-pomiarową. ZM Mesko jest właścicielem dokumentacji technicznej, tegoroczna umowa jest natomiast wznowieniem handlowych kontaktów zapoczątkowanych w przedmiotowej sprawie jeszcze w 2014 roku. Dokumentację zakład Mesko pozyskał z firmy Nammo w ramach realizacji zobowiązań offsetowych.

(MC)

fot. Tomasz Dmitruk/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Projekt budżetu MON na 2018 rok

Projekt budżetu MON na 2018 rok

W dniu 26 września br. Rada Ministrów przekazała do Sejmu RP projekt ustawy budżetowej na 2018 rok. Choć w wyniku dalszej procedury legislacyjnej m...

więcej polecanych artykułów