Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-15 12:30:50

Kombinezony dla pilotów MiG-29

     120 kombinezonów dla pilotów samolotów myśliwskich MiG-29 planuje w najbliższych latach zakupić Inspektorat Uzbrojenia. Postepowanie zapoczątkowano w lutym br., przewiduje podpisanie wieloletniej umowy na dostawy.


  Wysokościowe Ubiory Kompensacyjne (WUK-90) planuje się pozyskiwać w latach 2017-2020. W najbliższych dwóch latach dostawy objąć mają po 39 kompletów, w dwóch ostatnich po 21 WUK-90. Zleceniodawca dopuszcza możliwość zaoferowania kombinezonów równoważnych, wymaga się jednak dokumentu dopuszczającego dany typ do użytkowania w Siłach Zbrojnych RP. O wyborze oferty zdecydują dwa kryteria, najniższa cena oraz gwarancja (stosunek 60 do 40 punktów). Na zgłoszenia IU oczekuje do 14 marca br.

  WUK-90 wytwarza w Polsce spółka Air-Pol, wykonawca dużej liczby zleceń na sprzed spadochronowy dla Sił Zbrojnych RP. Ubiór tego typu zabezpiecza pilota samolotu odrzutowego przed przeciążeniami oraz niskim ciśnieniem atmosferycznym. W przypadku rozhermetyzowania kabiny samolotu MiG-29 na wysokości 12 tysięcy metrów, chroni pilota przez 10 minut. Resurs WUK-90 to 200 godzin lotu przez trzy lata od daty produkcji, zatem to stosunkowo często zamawiany element wyposażenia osobistego załóg myśliwskich MiG-29.

(MC)

fot. Air-Pol
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Duńskie ścigacze rakietowe typu Willemoes

Duńskie ścigacze rakietowe typu Willemoes

Rozwój Duńskiej MW w okresie powojennym poza możliwościami ekonomicznymi determinowała sytuacja geostrategiczna tego państwa. Dania będąc jednym z ...

więcej polecanych artykułów