Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-03-17 15:07:03

Izraelska oferta w programie Homar

     Firma IMI Systems (Israel Military Industries) ogłosiła rozpoczęcie strategicznej współpracy z koncernem IAI (Israel Aerospace Industries Ltd.) w celu optymalnego spełnienia warunków przetargowych w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej o nazwie "Homar” na dostawę zaawansowanych pocisków oraz systemów wyrzutni. Współpraca ta ma na celu rozszerzenie oferty firmy IMI, która poza pociskami EXTRA i Predator Hawk produkcji IMI, będzie także obejmować systemy rakietowe LORA (Long Range Artillery Rocket) produkcji koncernu IAI, uważane za najbardziej zaawansowane na rynku.

EXTRA-fot.IMI

Pociski EXTRA osiągają zasięg do 150 km. Fot. IMI

  Rozszerzona oferta obejmuje pocisk Predator Hawk o zasięgu 300 km oraz pocisk EXTRA o zasięgu 150 km produkcji IMI. Obydwa rodzaje pocisków są wyposażone w systemy naprowadzania oparte o GPS/INS i charakteryzują się dokładnością uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m. Ponadto w ofercie znajdzie się pocisk LORA produkowany przez IAI, o zasięgu ponad 300 km, przenoszący dużą głowicę bojową oraz mający dokładność uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m.

  Wszystkie pociski będą wystrzeliwane z modułowej wieloprowadnicowej polowej wyrzutni rakietowej LYNX firmy IMI, zdolnej do wystrzeliwania z jednej platformy wszelkich rodzajów pocisków, w tym rakiet LORA oraz niekierowanych balistycznych pocisków rakietowych 122 mm, o różnych zasięgach.

  "Współpraca między IMI i IAI wzmacnia naszą ofertę dla polskiego wojska. Przewaga oferty znajduje odzwierciedlenie, między innymi, w zdolności technologicznej do opracowywania systemów dostosowanych do potrzeb klienta oraz zdolności firmy do dostarczania nowoczesnych, wypróbowanych w warunkach bojowych systemów artyleryjskich" – mówi Avi Felder, prezes IMI Systems.

  Jednocześnie współpraca z IAI umożliwia zwiększenie siły ogniowej oraz zwiększenie zasięgu ostrzału z wyrzutni mogących przenosić dwie rakiety LORA oraz wystrzeliwać wszelkie rodzaje rakiet i pocisków, w tym także te, które zostaną opracowane w przyszłości.

  Ważną część oferty firmy IMI stanowi wszechstronny transfer wiedzy, który pozwoli Polskim Siłom Zbrojnym samodzielnie produkować więcej systemów w przyszłości i stworzy setki nowych miejsc pracy w Polsce.

  Elementem strategii biznesowej IMI mającej na celu rozszerzenie zakresu jej działalności w Polsce było niedawne otwarcie biura firmy w tym kraju. Nowe przedstawicielstwo działa w Warszawie i skupia się na promowaniu współpracy IMI z miejscowym przemysłem obronnym oraz marketingu rozwiązań operacyjnych firmy wśród właściwych grup docelowych na polskim rynku obronności.

(IMI Systems)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Struktury LWP: Brygada Artylerii (rakiet)

Struktury LWP: Brygada Artylerii (rakiet)

Z dniem 1 grudnia 1962 roku, na podstawie rozkazu dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego (nr 013/Org z dnia 7 listopada tego samego roku) powołano g...

więcej polecanych artykułów