Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-03-17 15:07:03

Izraelska oferta w programie Homar

     Firma IMI Systems (Israel Military Industries) ogłosiła rozpoczęcie strategicznej współpracy z koncernem IAI (Israel Aerospace Industries Ltd.) w celu optymalnego spełnienia warunków przetargowych w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej o nazwie "Homar” na dostawę zaawansowanych pocisków oraz systemów wyrzutni. Współpraca ta ma na celu rozszerzenie oferty firmy IMI, która poza pociskami EXTRA i Predator Hawk produkcji IMI, będzie także obejmować systemy rakietowe LORA (Long Range Artillery Rocket) produkcji koncernu IAI, uważane za najbardziej zaawansowane na rynku.

EXTRA-fot.IMI

Pociski EXTRA osiągają zasięg do 150 km. Fot. IMI

  Rozszerzona oferta obejmuje pocisk Predator Hawk o zasięgu 300 km oraz pocisk EXTRA o zasięgu 150 km produkcji IMI. Obydwa rodzaje pocisków są wyposażone w systemy naprowadzania oparte o GPS/INS i charakteryzują się dokładnością uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m. Ponadto w ofercie znajdzie się pocisk LORA produkowany przez IAI, o zasięgu ponad 300 km, przenoszący dużą głowicę bojową oraz mający dokładność uderzenia w cel CEP (kołowy błąd trafienia) o promieniu poniżej 10 m.

  Wszystkie pociski będą wystrzeliwane z modułowej wieloprowadnicowej polowej wyrzutni rakietowej LYNX firmy IMI, zdolnej do wystrzeliwania z jednej platformy wszelkich rodzajów pocisków, w tym rakiet LORA oraz niekierowanych balistycznych pocisków rakietowych 122 mm, o różnych zasięgach.

  "Współpraca między IMI i IAI wzmacnia naszą ofertę dla polskiego wojska. Przewaga oferty znajduje odzwierciedlenie, między innymi, w zdolności technologicznej do opracowywania systemów dostosowanych do potrzeb klienta oraz zdolności firmy do dostarczania nowoczesnych, wypróbowanych w warunkach bojowych systemów artyleryjskich" – mówi Avi Felder, prezes IMI Systems.

  Jednocześnie współpraca z IAI umożliwia zwiększenie siły ogniowej oraz zwiększenie zasięgu ostrzału z wyrzutni mogących przenosić dwie rakiety LORA oraz wystrzeliwać wszelkie rodzaje rakiet i pocisków, w tym także te, które zostaną opracowane w przyszłości.

  Ważną część oferty firmy IMI stanowi wszechstronny transfer wiedzy, który pozwoli Polskim Siłom Zbrojnym samodzielnie produkować więcej systemów w przyszłości i stworzy setki nowych miejsc pracy w Polsce.

  Elementem strategii biznesowej IMI mającej na celu rozszerzenie zakresu jej działalności w Polsce było niedawne otwarcie biura firmy w tym kraju. Nowe przedstawicielstwo działa w Warszawie i skupia się na promowaniu współpracy IMI z miejscowym przemysłem obronnym oraz marketingu rozwiązań operacyjnych firmy wśród właściwych grup docelowych na polskim rynku obronności.

(IMI Systems)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
734 wyprodukowane KTO Rosomak

734 wyprodukowane KTO Rosomak

Na podstawie umowy zawartej 15 kwietnia 2003 roku, na potrzeby Sił Zbrojnych RP do końca 2013 roku wyprodukowano łącznie 570 kołowych transporterów...

więcej polecanych artykułów