Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Wysokość, inna niż pozostałych izraelskich F-16, miała przyczynić się do trafienia i utraty myśliwca
Drugie strzelania testowe nową rosyjską przeciwrakietą PRS-1M.
Chorwacja planuje modernizację posiadanych kilkudziesięciu czołgów M-84 (lokalny T-72)
NATO: spotkanie ministrów obrony w dniach 14-15 luty. W Brukseli szef MON Mariusz Błaszczak.
Liczba interwencji brytyjskich myśliwców QRA wobec rosyjskich maszyn spadła do ledwie 6 w 2017 r.

2017-04-13 06:08:54

MON: większa i bardziej dofinansowana armia

     Jedną z ważniejszych informacji, które pojawiły się po wczorajszej odprawie kierowniczej kadry SZRP są zapowiedzi szefa resortu obrony Antoniego Macierewicza związane z liczebnością, finansowaniem i kluczowymi programami modernizacyjnymi Wojska Polskiego.


  „Zakładamy, że do roku 2019 to będzie ponad 150 tysięcy żołnierzy, a po roku 2020-2022 200 tysięcy żołnierzy. Aby ten cel osiągnąć niezbędne jest także lepsze finansowanie, skuteczniejsze finansowanie polskiej armii. Za zgodą i po rozmowie z panem prezydentem, projekt odpowiedniej ustawy został złożony i omówiony z panią premier Beatą Szydło. Wierzę, że ten projekt ustawy, który jako minimum ustanawia 2% bieżącego PKB, nie z poprzedniego roku jak było dotychczas a bieżącego PKB, zostanie rychło uchwalony” - mówił minister Macierewicz. Wskazał również kluczowe kierunki modernizacji armii w najbliższym czasie: „W tej dziedzinie niewątpliwe priorytety są trzy. Po pierwsze dokończenie, podpisanie umowy i jak najszybsze pozyskanie rakiet systemu Wisła, czy też pod kryptonimem Wisła. Po drugie, to jest kwestia wzmocnienia sił rażenia artyleryjskiego przez polską armię, sił które są ujęte w modernizacyjnym planie pod nazwą Homar. Po trzecie, to jest wzmocnienie obrony morskiej poprzez podpisanie umowy też jeszcze w tym roku na trzy okręty podwodne.”

(Red.)

fot. MON
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Szturmowo-bombowy Suchoj Su-22 cz. I

Szturmowo-bombowy Suchoj Su-22 cz. I

W latach 60-tych XX wieku w ZSRR poszukiwano następcy pełnego ograniczeń i wad samolotu myśliwsko-bombowego Su-7. Nowy samolot uderzeniowy miał wyp...

więcej polecanych artykułów