Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-06-03 14:19:40

Zamówienie na aparatownie transmisyjne RWŁC-10/T

     W dniu 31 maja br. Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę o wartości 110,9 mln PLN (brutto) z firmami Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 SA i Transbit Sp. z o.o. na dostawę aparatowni łączności cyfrowej, transmisyjnych RWŁC-10/T. Zamówienie dotyczy dostawy 11 zestawów w 2017 roku oraz 12 zestawów w 2018 roku w ramach opcji. Postępowanie prowadzone było zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych w trybie negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

RWŁC-10_T-Fot. WZŁ-1 S.A.  Aparatownie łączności cyfrowej transmisyjne RWŁC-10/T znajdują się już na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. Obecne zamówienie jest wznowieniem dostaw przez tych samych wykonawców.

  Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej – RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym w sobie sieci komutacji strumieniowej oraz pakietowej. W wersji podstawowej, wyposażony w trzy radiolinie o przypływowości do 34Mb/s pracujące w paśmie III+ (1350 ÷ 2700MHz), umożliwia zestawianie połączeń radiowych na dystansie do 50km. Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego obecnie istniejącego węzła łączności zarówno poprzez trakty cyfrowe jak i poprzez łącza pakietowe. W oparciu o RWŁC-10/T można rozwinąć zintegrowane sieci informatyczne stanowiska dowodzenia zapewniając przy tym pełną gamę usług sieciowych. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane Siłach Zbrojnych WP.

  Wyposażenie RWŁC-10/T w zestaw agregatów prądotwórczych oraz instalacja sprzętu w szczelnym elekromagnetycznie kontenerze (2m x 2m x 3m), wpływa na bardzo dobrą mobilność sprzętu oraz wysoką adoptowalność do każdych warunków środowiskowych. Dowodem tego jest wykorzystanie tego typu aparatowni we wszystkich misjach wojskowych prowadzonych przez Wojsko Polskie. Dodatkowym atutem wyrobu jest łatwa adaptacja do szczególnych wymogów użytkownika, zarówno pod kątem funkcjonalności, skalowalności i potencjału komutacyjnego po stronie kablowej jak i radiowej.

(TD)

Fot. WZŁ-1 S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Dwa elementy należy zauważyć jako charakterystyczne dla nowoczesnych systemów artyleryjskich, zarówno tych lufowych jak i rakietowych. Zyskują na p...

więcej polecanych artykułów