Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-06-07 22:33:45

Informacja Ministra ON na temat zakupu samolotów dla VIP

     W dniu 7 czerwca br. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Obrony Narodowej dotyczące "informacji Ministra ON na temat zakupu samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie". Jak już informowaliśmy, w postępowaniu na zakup samolotów „średnich” dla VIP Boeing BBJ2/737-800NG, pomimo zawarcia w dniu 31 marca br. ważnej umowy, w dniu 3 kwietnia br. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) uznała zastosowany tryb zakupu z wolnej ręki za niezgodny z Prawem zamówień publicznych. W dniu 18 kwietnia br. Inspektorat Uzbrojenia (IU) zaskarżył orzeczenie KIO i tego samego dnia do Sądu Okręgowego wpłynęła także skarga jednego z wykonawców z żądaniem unieważnienia umowy. Termin rozprawy wyznaczono na dzień 23 czerwca tego roku. Podczas dzisiejszej Komisji sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki oraz p.o. szefa Szefostwa Techniki Lotniczej IU płk Adam Marciniak przedstawili szczegółową prezentację działań podejmowanych przez Zamawiającego w zakresie zakupu samolotów dla VIP.

  Zanim dowiemy się jaki będzie wyrok sądu w tej sprawie, warto zapoznać się z przedstawionymi dziś przez MON informacjami, szczególnie, że niektóre z nich zostały zaprezentowane opinii publicznej po raz pierwszy. Poniżej, w formie pliku PDF została zamieszczona do pobrania cała dzisiejsza prezentacja.

 

Prezentacja - samoloty dla VIP. MON

Kliknij na powyższą grafikę w celu pobrania pliku PDF lub pobierz TUTAJ. Rozmiar ok. 2658 KB.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Marksman

Przeciwlotniczy zestaw artyleryjski Marksman

W 1983 roku brytyjska firma Marconi Command and Control Systems (później RO Defence, wchłonięta po pewnym czasie przez BAE Systems) rozpoczęła prac...

więcej polecanych artykułów