Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-06-08 09:25:47

Jedna oferta w przetargu na 40 mm granatniki jednostrzałowe

     W dniu 6 czerwca br. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu na dostawę 40 mm granatników jednostrzałowych. Jedynym oferentem okazały się Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. Zamówienie jest podzielone na dwie części. W ramach pierwszej planuje się pozyskanie w latach 2017-2019 w sumie 2960 sztuk granatników jednostrzałowych GPBO-40 (lub równoważnych) przeznaczonych do montażu na karabinkach Beryl/AKM/AKMS. W tym zakresie złożono ofertę o wartości 47,91 mln PLN, kiedy Inspektorat Uzbrojenia zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia tylko 34,98 mln PLN. Druga część zamówienia dotyczy dostarczenia w latach 2017-2019 samodzielnych granatników GSBO-40 (lub równoważnych), w liczbie 588 kompletów. Tu złożona oferta ma wartość 11,22 mln PLN przy planowanym budżecie ustalony przez zamawiającego na poziomie 8,08 mln PLN. W obu przypadkach mamy więc przekroczenie dostępnego budżetu i nie wiadomo, czy nie spowoduje to unieważnienia przez IU prowadzonego postępowania.

Granatniki 40mm Dezamet fot.MC

Szkolne granatniki Dezamet prezentowane w połowie lutego na prezentacji wyposażenia dla Wojsk Obrony Terytorialnej. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

  Choć to właśnie zakłady Dezamet są producentem granatników GPBO-40 i GSBO-40, to postępowanie nie było prowadzone w trybie negocjacji z tą firmą, ale zgodnie z Prawem zamówień publicznych w trybie przetargu ograniczonego. Ogłoszenie miało miejsce w dniu 17 stycznia tego roku.  

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ograniczony budżet na modernizację techniczną

Ograniczony budżet na modernizację techniczną

W jednym z niedawnych wywiadów, sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz pytany o stan realizacji programu pozyskania okrętów podwodnych nowego t...

więcej polecanych artykułów