Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-05 11:57:48

Lockheed Martin partnerem PGZ w programie Homar

     W dniu 4 lipca br. Konsorcjum, którego liderem jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., zarekomendowało amerykański koncern obronny Lockheed Martin do dalszych rozmów w realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (DMO WWR) Homar. Otwiera to drogę do złożenia przez konsorcjum z PGZ S.A. na czele oferty do Inspektoratu Uzbrojenia MON oraz uruchomienia przez Ministerstwo Obrony Narodowej procedury na szczeblu goverment-to-goverment w zakresie pozyskania zgód administracji Stanów Zjednoczonych na udział koncernu Lockheed Martin w realizacji programu Homar.

HIMARS fot. Lockheed Martin

  Pozyskanie przez Siły Zbrojne RP dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie "Homar" to jeden z kluczowych programów ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. W ramach programu „Homar” Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zakup trzech dywizjonowych modułów ogniowych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Homar.

  Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. jest liderem Konsorcjum zawiązanego w celu realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie Homar. W ramach przygotowań propozycji realizacji umowy, która zostanie złożona do Inspektoratu Uzbrojenia MON, Konsorcjum z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. na czele  prowadzi zaawansowane rozmowy  z partnerami zagranicznymi, będącymi potencjalnymi dostawcami technologii, których obecność jest niezbędna do ustanowienia potencjału polskiego przemysłu w realizacji programu Homar.

  W toku negocjacji Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. za najkorzystniejszą ofertę w zakresie spełnienia wymagań Sił Zbrojnych RP oraz transferu technologii uznała ofertę złożoną przez amerykański koncern obronny Lockheed Martin i 4 lipca 2017 r. formalnie wybrała ten podmiot jako partnera dedykowanego do realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych o kryptonimie Homar w zakresie efektora oraz rakiet. Wybór ten otwiera drogę do dalszych negocjacji z koncernem Lockheed Martin, a także do sformułowania finalnej propozycji Konsorcjum dla Inspektoratu Uzbrojenia w celu wynegocjowania, a zarazem ustalenia wszystkich postanowień umowy.

  O wyżej wskazanej rekomendacji Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała Ministerstwo Obrony Narodowej, które w związku z tym będzie mogło rozpocząć procedurę na szczeblu goverment-to-goverment, dotyczącą uzyskania stosownych zgód administracji Stanów Zjednoczonych w zakresie udziału koncernu Lockheed Martin w realizacji programu „Homar”.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

fot. Lockheed Martin
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Monte Cassino 1944

Monte Cassino 1944

Po blisko tygodniowych bojach, w których przeciwnikiem polskiego żołnierza był trudny górzysty teren, ufortyfikowana pozycja nieprzyjaciela i elita...

więcej polecanych artykułów