Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-24 10:33:41

F-16 doposażone w zasobniki radiolokacyjne SAR

     Inspektorat Uzbrojenia ogłosił w dniu 12 lipca br. zamiar przeprowadzenia analizy rynku w zakresie planowanego pozyskania dla użytkowanych samolotów F-16 Block 52+ zasobników z radarem klasy SAR (syntetyczna apertura). Wspomniany element zostanie zintegrowany z użytkowanym od blisko dekady zasobnikiem optoelektronicznym DB-110. Rozwiązanie pozwoli na prowadzenie rozpoznania lotniczego w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze doby.


  Analiza będzie procedowana w ramach wprowadzonej w ostatnich tygodniach nowej Decyzji MON nr 141 dotyczącej pozyskiwania, eksploatacji i wycofywania sprzętu wojskowego i uzbrojenia. Wypracowane dane pozwolą na opracowanie Studium Wykonalności i Wstępne Założenia Taktyczno-Techniczne.

  Z ciekawszych elementów wymienionych w ogłoszeniu IU warto odnotować wymóg eksploatacji na samolocie F-16 Block 52+ wyposażonego we wprowadzane na polskich myśliwcach oprogramowanie M6.5. Zainteresowanie ze strony wojska stanowi zasobnik SAR certyfikowany do wykorzystania (także bojowego) na Jastrzębiach, ewentualnie uzyskanie informacji na temat czynności niezbędnych do wykonania takiej certyfikacji. Na zgłoszenia podmiotów zainteresowanych IU oczekuje do dnia 25 sierpnia 2017 roku.

   Artykuł monograficzny dotyczący dotychczas użytkowanego w Siłach Powietrznych zasobnika Goodrich DB-110 zamieszczony na portalu Dziennik Zbrojny.

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów