Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-24 13:16:39

155 mm przeciw radiostacjom

     Zastosowanie planowanej przez Inspektorat Uzbrojenia amunicji artyleryjskiej 155 mm jest szersze niż przedstawione w tytule, wojsko informuje, w komunikacie z 18 lipca, o amunicji naprowadzającej się na źródła promieniowania elektromagnetycznego. Łączność, systemy dowodzenia, radiolokacja, jako cele, zdają się dobrze odzwierciedlać oczekiwania od takiego efektora.


  IU na wnioski podmiotów zainteresowanych oczekuje do 18 sierpnia br., dialog techniczny w temacie amunicja samonaprowadzająca na źródła promieniowania elektromagnetycznego planowany jest do przeprowadzenia w okresie październik 2017 – luty 2018 roku. Brak bliższej informacji na temat wymagań, wstępne otrzymać mają zaproszone do dialogu technicznego podmioty.

  Artyleryjskie Kraby, Kryle, a być może także i Dany (modernizację wz. 77 zapowiedziano w Strategicznym Przeglądzie Obronnym, kilka tygodni temu odbyła się praktyczna prezentacja możliwości zmodernizowanej armatohaubicy oferowanej przez naszych południowych sąsiadów na terenie CSAiU w Toruniu) uzyskają nowe możliwości rażenia obiektów wykorzystujących promieniowanie elektromagnetyczne. Pociski (podpociski?) uzyskają możliwość naprowadzania się na źródła np. fal radiowych. Tego rodzaju amunicja to również doświadczenia z konfliktu w Donbasie, gdzie wykrywanie choćby pracujących telefonów komórkowych stawało się elementem naprowadzania artylerii lufowo-rakietowej. Amunicja samonaprowadzająca się na takie źródła byłaby krokiem w kolejną generację środków rażenia.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
NATO-wskie oko na niebie – system AWACS

NATO-wskie oko na niebie – system AWACS

Sojusz Północnoatlantycki kojarzy się z kooperacyjnym działaniem narodowych sił zbrojnych zespalanych przez dowództwa ponadnarodowe. Jest w tym duż...

więcej polecanych artykułów