Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-27 16:31:29

Przetarg na pojazdy dla wojsk aeromobilnych

     W dniu 26 lipca br. Inspektorat Uzbrojenia opublikował informację o rozpoczęciu postępowania na dostawę w latach 2019-2022 Pojazdów Wojsk Aeromobilnych o wysokiej mobilności przeznaczonych do desantowania techniką spadochronową w liczbie 55 egzemplarzy oraz Przyczep Specjalnych do Pojazdów Wojsk Aeromobilnych o wysokiej mobilności w liczbie 105 egzemplarzy. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawy pakietów logistycznych, dokumentacji technicznej oraz szkolenia kierowców i personelu technicznego. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych w procedurze negocjacyjnej.

Dagor-Fot.Polaris

  Zgodnie z opublikowanymi informacjami, zamawiane pojazdy muszą spełniać następuje wymagania:

 • Pojazdy powinny być nowe – ich rok produkcji musi być tożsamy z rokiem dostawy.
 • Pojazd powinien być dostosowany do transportu lądowego, morskiego oraz lotniczego, w tym z możliwością transportu lotniczego na platformie desantowej PDS typu „V” 108″ 12 ft w celu desantowania z powietrza, a także na pokładzie lub zawiesiu zewnętrznym śmigłowca.
 • Ładowność pojazdów nie powinna być mniejsza niż 1200 kg.
 • Pojazd powinien posiadać dopuszczalną masę całkowitą (DMC) nieprzekraczającą 3500 kg.
 • Pojazd powinien być wyposażony w wyciągarkę o sile uciągu na pierwszym zwoju nie mniejszej niż 0,5 DMC pojazdu i długości liny nie mniejszej niż 20 m, umożliwiającą wciągnięcie ładunku na przestrzeń ładunkową oraz samoewakuację pojazdu.
 • Pojazd powinien być wyposażony w urządzenie pociągowo-sprzęgowe umożliwiające holowanie dwóch przyczep z wyposażeniem, dedykowanych do pojazdu lub przyczepy i artyleryjskich systemów uzbrojenia.
 • Pojazd powinien posiadać stały napęd wszystkich kół jezdnych.
 • Pojazd powinien posiadać silnik o mocy nie mniejszej niż 55 kW (75 KM).
 • Pojazd powinien być przystosowany do pokonywania brodów o głębokości co najmniej 0,5 m (bez przygotowania pojazdu).

  W przypadku zamawianych przyczepy określono następujące wymagania:

 • Przyczepy powinny być nowe – ich rok produkcji musi być tożsamy z rokiem dostawy.
 • Przyczepy powinny być dostosowane do desantowania techniką spadochronową po dwie na jednej platformie desantowej PDS typu „V” 108″ 12 ft.
 • Przyczepa ma być wyposażona w urządzenie pociągowo-sprzęgowe umożliwiające holowanie innej przyczepy z wyposażeniem lub artyleryjskich systemów uzbrojenia.
 • Ładowność przyczepy nie powinna być mniejsza niż 800 kg.
 • Przyczepa powinna posiadać dopuszczalną masę całkowitą (DMC) nieprzekraczającą 0,75 DMC pojazdu.

  Oferty wykonawców będą oceniane z uwzględnieniem czterech kryteriów: ceny (waga 60%), okresu gwarancji (waga 20%), mocy silnika pojazdu (waga 10%) oraz prześwitu pojazdu i przyczepy mierzonego zgodnie z PN-ISO 612:2006 (waga 10%). Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zainteresowane podmioty mogą składać w terminie do dnia 4 września 2017 roku.

(TD)

Fot. Polaris Industries Inc.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Finansowanie SPO – mrzonki czy konieczność?

Finansowanie SPO – mrzonki czy konieczność?

W dniu 23 maja br. odbyła się oficjalna prezentacja jawnych wyników „Strategicznego Przeglądu Obronnego 2016” (SPO). Od tego czasu minęły już ponad...

więcej polecanych artykułów