Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-09-09 14:30:12

Stan postępowań na śmigłowce

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia na dostawę 8 egzemplarzy "śmigłowców w wersji bojowego poszukiwania i ratownictwa, w wariancie specjalnym dla pododdziałów wojsk specjalnych (CSAR/SOF)", w dniu 7 września 2017 roku zaproszenia do złożenia ofert ostatecznych odebrało trzech wykonawców: Konsorcjum w składzie: PZL Sp. z o.o. z Sikorsky Aircraft Corporations, Konsorcjum w składzie: Airbus Helicopters SAS z Heli Invest Sp. z o.o. Services S.K.A. oraz firma WSK „PZL-Świdnik” S.A. Z nieoficjalnych informacji wynika natomiast, że termin składania ofert ostatecznych wyznaczono na koniec grudnia br., a przeprowadzenie testów śmigłowców i podpisanie umowy powinno nastąpić w pierwszej połowie 2018 roku.

S70i. Fot.TD

  W drugim prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia postępowaniu planuje się nabycie "śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych wyposażonych dodatkowo w sprzęt medyczny pozwalający na prowadzenie akcji bojowego poszukiwania i ratownictwa (ZOP-CSAR)". Dotyczy ono zakupu 4 śmigłowców oraz od jednego do maksymalnie czterech w ramach zamówienia opcjonalnego, co ma zależeć od zaoferowanej ceny i dostępnych środków w budżecie MON. Jak poinformował podczas MSPO w Kielcach Szef Inspektoratu Uzbrojenia płk. Dariusz Pluta, choć oferty wstępne złożono już 27 marca br., to dopiero w najbliższym czasie planuje się rozpoczęcie negocjacji technicznych z dwoma wykonawcami tj. z konsorcjum Airbus Helicopters SAS i Heli Invest Sp z o. o. Services Sp. K.A. oraz firmą WSK PZL Świdnik S.A. W opinii redakcji, finału tego postępowania można spodziewać się nie szybciej jak w drugiej połowie 2018 roku.

(TD)

Fot. Tomasz Dmitruk/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów