Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-09-29 16:44:40

Symulator lotu samolotu C-295M gotowy do szkoleń

     W dniu 8 września br. 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie przyjęła kompleksowy symulator lotu FFS (Full Flight Simulator) samolotu C-295M. Symulator został zamontowany w specjalnie dla tego celu zaprojektowanym, zbudowanym i spełniającym wysokie wymagania obiekcie. Umowa o wartości 149,8 mln PLN na dostawę symulatora została zawarta pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a Airbus Defence & Space z Hiszpanii (podwykonawca – CAE Inc. z Kanady) w październiku 2014 roku. Od lutego br. trwał montaż elementów symulatora oraz prowadzono niezbędne testy potwierdzające jego wysokie walory szkoleniowe. Oficjalnego podpisania protokołu dokonali dowódca bazy wz. płk Grzegorz Kot oraz menadżer projektu Airbusa D&S Javier Lobillo Viela. Obecnie Wykonawca prowadzi szkolenie personelu jednostki, które będzie trwało około 2 miesięcy i umożliwi samodzielną eksploatację symulatora przez 8 BLTr.

Symulator C-295M 8.BLTr

  Od listopada br. 8 BLTr. rozpocznie już szkolenie lotnicze z wykorzystaniem symulatora, który umożliwi przeszkolenie około 40 załóg rocznie. Zamontowany symulator lotu samolotu C-295M jest trzecim tego typu systemem w świecie. 

  Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu operacyjnego "Symulatory i trenażery" wchodzącego w zakres Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2017-2022 (wcześniej także na lata 2013-2022).  

TD (na podstawie informacji Inspektoratu Uzbrojenia i 8 BLTr.)

Fot. 8 BLtr.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów