Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-10-11 12:10:31

Dialog techniczny na ppk dla WOT

     W dniu 3 października br. Inspektorat Uzbrojenia (IU) opublikował informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego dotyczącego "wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych (ppk) wraz z dedykowaną amunicją, o donośności maksymalnej nie mniejszej niż 1400 m". Program realizowany jest pod kryptonimem Pustelnik i dotyczy pozyskania nowego typu lekkiego ppk przeznaczonego dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Fazę analityczno-koncepcyjną zadania rozpoczęto pod koniec czerwca 2017 roku, a jej zakończenie planowane jest pod koniec II kwartału 2018 roku. Rozpoczęcie dostaw nastąpi nie wcześniej niż w 2019 roku. Termin ten będzie uzależniony m.in. od zdolności produkcyjnych wykonawcy oraz posiadanych przez zamawiającego środków finansowych na to zadanie.

FGM-148 Javelin Fot.US Marine Corps

Przeciwpancerny pocisk kierowany FGM-148 Javelin. Fot. US Marine Corps.

  Procedurę dialogu technicznego IU zamierza przeprowadzić w terminie od 20 listopada br. do 15 stycznia 2018 roku, a wykonawcy zainteresowani udziałem w dialogu mają czas na przesłanie zgłoszeń do dnia 16 października tego roku.

  Jak poinformował redakcję IU, potrzeby ilościowe Sił Zbrojnych RP określone zostały na poziomie rzędu „kilkuset systemów ppk Pustelnik”. Wśród potencjalnych typów ppk które mogą być brane pod uwagę w programie wymienia się m.in.: ppk Pirat opracowywany przez zakłady MESKO S.A. wspólnie z WAT, izraelski ppk Spike-SR, czy też amerykański ppk FGM-148 Javelin.

  Warto także przypomnieć, że równolegle IU prowadzi fazę analityczno-koncepcyjną dotyczącą pozyskania ciężkich ppk kr. Karabela, w ramach której w kwietniu br. została ogłoszona procedura dialogu technicznego.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty typu Adelaide – jaka wartość bojowa?

Fregaty typu Adelaide – jaka wartość bojowa?

W kontekście prawdopodobnego pozyskania przez polską Marynarkę Wojenną używanych fregat typu Adelaide, nie milkną echa dyskusji dotyczących rzeczyw...

więcej polecanych artykułów