Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-11-23 14:29:55

Rusza program Wielozadaniowych Samolotów Bojowych

     W dniu 23 listopada br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o chęci przeprowadzenia analizy rynku, czyli jednego z pierwszych etapów fazy analityczno-koncepcyjnej, w zakresie Wymagania Operacyjnego "Zwiększenie możliwości realizacji zadań w ramach ofensywnej i defensywnej walki z potencjałem powietrznym przeciwnika oraz zadań wykonywanych w celu wsparcia działań lądowych, morskich i specjalnych - Wielozadaniowy Samolot Bojowy" kryptonim Harpia oraz w zakresie Wymagania Operacyjnego "Zdolności do prowadzenia zakłóceń elektronicznych z powietrza”.

F-35A-USAF

  W przypadku programu Wielozadaniowych Samolotów Bojowych faza analityczno-koncepcyjna powinna potrwać do grudnia 2018 roku, jednak ze względu na skomplikowanie programu nie można wykluczyć, że termin ten ulegnie wydłużeniu.

  W przypadku drugiego Wymagania Operacyjnego dotyczącego "Zdolności do prowadzenia zakłóceń elektronicznych z powietrza” oczekuje się przedstawienia ofert w zakresie zasobników do prowadzenia zakłóceń elektronicznych dla samolotów wielozadaniowych, ewentualnie modułów tego typu które mogą zostać z nimi zintegrowane. 

  Firmy zainteresowane udziałem w ogłoszonej analizie rynku mają czas na składanie stosownych wniosków do Inspektoratu Uzbrojenia w terminie do dnia 18 grudnia tego roku.

(TD)

Fot. USAF
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Polska droga do NATO

Polska droga do NATO

Dziś złożyłbym podpis z równym przekonaniem, co wtedy. 12 marca 1999 roku miejsce Polski zostało bowiem określone zgodnie z polskim interesem narod...

więcej polecanych artykułów