Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-01 15:58:31

Modernizacja czołgów T-72 - analiza rynku

     W dniu 1 grudnia br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o chęci przeprowadzenia analizy rynku w zakresie modernizacji czołgów T-72. Decyzja ta rozpoczyna realizację fazy analityczno-koncepcyjnej tego zadania która powinna zostać przeprowadzona w okresie nie dłuższym niż 18 miesięcy. Podmioty zainteresowane udziałem w procedurze badania rynku mają czas do 12 grudnia br. na złożenie stosownych wniosków. Analizy planowane w ramach tego zadania nie mają dotyczyć ewentualnego unowocześnienia czołgów PT-91. Przeprowadzenie procesu modernizacji czołgów T-72 to jedna z rekomendacji zakończonego w tym roku Strategicznego Przeglądu Obronnego.

T-72 - fot.15 BZ

Z danych opublikowanych w roczniku Military Balance 2017 wynika, że na stanie Sił Zbrojnych RP znajduje się cały czas 505 czołgów T-72, choć użytkowanych powinno być ok 174 egzemplarzy pozostajacych nadal na wyposażeniu 3 batalionów czołgów. Fot. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów