Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-29 18:41:58

Pół miliarda złotych w środkach niewygasających MON

     512 528 960 PLN – taka pula środków z budżetu MON przewidzianego na 2017 rok może zostać wykorzystana przez resort do końca pierwszego kwartału roku przyszłego. Takie zapisy zawiera Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia br. w sprawie wydatków budżetu państwa, które w 2017 roku nie wygasają z upływem roku budżetowego.

Kwota ponad pół miliarda złotych przeznaczona będzie na zaspokojenie potrzeb finansowych dotyczących trzech zadań:

  • Zintegrowanego Systemu Szkolenia Zaawansowanego AJT (mowa o stacjonujących już w Dęblinie i przez blisko rok nie odbieranych przez stronę polską z powodu braku docelowego systemu symulacji uzbrojenia ośmiu samolotach M-346 Master, zgodnie z medialną informacją sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego, Mastery formalnie zostały jednak odebrane w ostatnich dniach) – 372,319 mln PLN;

  • Sprzętu informatyki i oprogramowania – blisko 84,337 mln PLN;

  • Mobilnych Modułowych Stanowisk Dowodzenia Oddział/Pododdział – 55,873 mln PLN.

Rozporządzenie Rady Ministrów podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego uprawnia resort obrony do wydatkowania wymienionych powyżej kwot do dnia 31 marca 2018 roku.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Start programu Future Attack Reconnaissance Aircraft

Start programu Future Attack Reconnaissance Aircraft

3 października 2018 roku na stronach portalu Federal Business Opportunities opublikowane zostało zapytanie ofertowe dotyczące programu pozyskania n...

więcej polecanych artykułów