Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-02-11 10:01:35

ORP Lublin remontowany w Świnoujściu

     Od 2013 roku Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. funkcjonuje w oparciu o dwie zasadnicze lokalizacje: Szczecin oraz Świnoujście. Od pewnego czasu planowano skumulować potencjał jedynie w Szczecinie. Tam miał być przeprowadzony remont główny i dokowy ORP Lublin, ostatecznie trafił do Świnoujścia.

 Działania zmierzające do ulokowania prac w Świnoujściu portal swinoujscie.info określił mianem „ekwilibrystyki”, z zaangażowaniem w sprawę wielu polityków rządzących. Ostatecznie w ostatni czwartek ORP Lublin w asyście dwóch holowników trafił do nabrzeża w Świnoujściu.

 Należąca do 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych jednostka, w służbie od 1989 roku, przejdzie szeroki zakres prac remontowych. Ich zakończenie planowane jest na koniec maja 2019 roku.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Holenderskie okręty podwodne 1946-2014  - cz. I

Holenderskie okręty podwodne 1946-2014 - cz. I

Holenderskie stocznie od czasów poprzedzających drugą wojnę światową legitymowały się od sporym doświadczeniem i osiągnięciami w dziedzinie budowy ...

więcej polecanych artykułów