Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-04-12 10:51:26

Wodnik trafi do remontu

     Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała 9 kwietnia br. o rozpoczęciu postępowania związanego z naprawą średnią i dokową okrętu szkolnego ORP Wodnik (numer burtowy 251). Na wnioski podmiotów zainteresowanych przetargiem marynarze oczekują do 10 maja br. Prace przy jednostce potrwać mają 320 dni kalendarzowych.


 O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują trzy kryteria. Dwa typowe i w przypadku najniższej ceny wręcz obligatoryjne – cenę brutto wartościowano na 80 punktów, okres udzielenia gwarancji na wykonane prace na kolejne 10. Trzecie kryterium wartościowane także na 10 punktów, dotyczy ryzyka poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania lub zakończenia prac.

 Dla postępowania przewidziano zastosowanie procedury ograniczonej, ale w praktyce, co zaskakujące dla dokonanego wyboru, nie ogranicza to liczby wykonawców, czytamy bowiem:  „jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu nie przekroczy 3, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu do złożenia ofert. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 3, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu do złożenia ofert.”

 Dodatkowym elementem zlecenia jest wykonanie prac dodatkowych, tego samego rodzaju co zamówienie podstawowe, do 50% wartości zamówienia podstawowego. Szczegółowy zakres prac KPW Gdynia przekaże podmiotom dopuszczonym do składania ofert.

 ORP Wodnik wchodzi w skład Dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów z bazy Gdynia-Oksywie. Jednostka projektu 888 do służby pod biało-czerwoną banderą weszła przed ponad 40 laty, w końcu maja 1976 roku. Wodnik mierzy ponad 72 metry długości, wypiera maksymalnie 1745 ton, oprócz barkentyny ORP Iskra, to kluczowa jednostka szkoleniowa Polskiej Marynarki Wojennej. Wskazywanym problemem dla jednostki jest kończący się resurs silników głównych Zgoda-Sulzer 6TD48 o łącznej mocy 3600 KM. Kwestia silników jest przedmiotem postępowania, marynarze wymagają, aby wykonawca umożliwił przeprowadzenie prób zdawczo-odbiorczych okrętu na uwięzi i pozwalającym obciążyć silnik główny i pomocniczy. Ostatni większy remont ORP Wodnik przechodził przed sześciu laty.

(Red.)

fot. Wikipedia
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

W latach siedemdziesiątych XX wieku w Europie zachodniej rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe nad kilkoma projektami śmigłowców przeciwpancernych. S...

więcej polecanych artykułów