Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-06-13 08:26:08

Jeden wykonawca w programie Baobab-K

     W dniu 8 czerwca br. upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na realizację etapu Projektowania i Rozwoju (PiR) pracy rozwojowej pod nazwą „Pojazd Minowania Narzutowego (PMN) kryptonim Baobab-K". Jedynym wykonawcą który w wyznaczonym terminie zgłosił się do udziału w przetargu jest konsorcjum firm: Huta Stalowa Wola S.A., Jelcz Sp. z o. o., Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A. oraz Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej.

 BAOBAB Fot. HSW S.A.

Prototyp zakładowy PMN Baobab na podwoziu Jelcz P662.35G34 z napędem 6x6 i 4 wyrzutniami min. Wersja docelowa PMN ma zostać umieszczona na podwoziu z napędem 8x8 i umożliwiać zainstalowanie 6 wyrzutni. Fot. Huta Stalowa Wola S.A.

  W dotychczasowej historii programu, w 2014 roku, w ramach pracy rozwojowej na PMN opracowana została dokumentacja etapu Określenie Założeń do Projektowania. Wykonawcą tego etapu, na mocy umowy z dnia 30 czerwca 2014 roku o wartości niemal 500 tys. PLN było konsorcjum polskich firm: Huta Stalowa Wola S.A. (lider), Jelcz Sp. z o.o., BZE Belma S.A., WB Electronics S.A., AREX Sp. z o.o. oraz WITI. Kolejnym etapem pracy rozwojowej jest własnie Projektowanie i Rozwój. Niestety, wyłonienie wykonawcy tej fazy napotyka na problemy, bowiem obecne postępowanie jest już czwartym z rzędu - wcześniejsze z różnych przyczyn zostały unieważnione.  

  Aktualne postępowanie prowadzone jest od 9 maja tego roku. Przewidziano w nim podział pracy na trzy podetapy: wykonanie modelu PMN, wykonanie prototypu PMN oraz sporządzenie dokumentacji technicznej. W trakcie poszczególnych podetapów prowadzone będą działania weryfikujące zgodność wyrobu z Założeniami Taktyczno-Technicznymi.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Niemiecki moździerz 21cm Mörser 18

Niemiecki moździerz 21cm Mörser 18

Mörser 18 (de facto klasyfikowany, z uwagi na długość i kąty podniesienia lufy, jako haubicoarmata) był nowoczesnym działem artyleryjskim, wykorzys...

więcej polecanych artykułów