Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-06-29 15:39:05

Umowa na dokończenie budowy Ślązaka

     W dniu 29 czerwca br. zawarto umowę pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia, a konsorcjum - Polską Grupą Zbrojeniową S.A i PGZ Stocznia Wojenna S.A., na dokończenie budowy okrętu patrolowego Ślązak, przeprowadzenie prób portowych, morskich oraz zdawczo-odbiorczych okrętu. Ramowy harmonogram przewiduje rozpoczęcie prób okrętu w lipcu br., a ich zakończenie, połączone z przekazaniem okrętu Marynarce Wojennej RP w terminie do końca marca 2019 roku.

Ślązak-07-11-2017-Fot.Jan_Szurgot

W wyniku przejęcia majątku Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej przez PGZ Stocznię Wojenną Sp. z o.o. doszło do wstrzymania prac na okręcie patrolowym Ślązak przez okres ok. 6 miesięcy. Fot. Jan Szurgot.

  Próby portowe (HAT) na okręcie patrolowym Ślązak rozpoczęły się 16 sierpnia 2017 roku. W dniu 20 grudnia 2017 roku podpisano umowę na mocy której z początkiem 2018 roku majątek Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej (SMW) przeszedł na własność spółki PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. Niestety wraz z majątkiem, nie doszło do przekazania nowemu właścicielowi również budowanego w gdyńskiej stoczni Ślązaka. W konsekwencji, 22 stycznia br. na jednostce wstrzymano większość prac. Dopiero w dniu 19 marca br. nastąpiło przejęcie Ślązaka przez Inspektorat Uzbrojenia z rąk syndyk SMW. Prac na okręcie jednak nie wznowiono ze względu na brak umowy pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a PGZ Stocznią Wojenną. Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej stosowny kontrakt podpisano dopiero dzisiaj, co otwiera ponownie drogę do zakończenia budowy jednostki.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów