Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-07-06 11:19:13

Katastrofa samolotu MiG-29 z 22 BLT

     Do tragicznego zdarzenia doszło 6 lipca br. o godzinie 1.57 w okolicach m. Pasłęk (woj. Warmińsko- Mazurskie). Podczas lotów nocnych, rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Pilot zdołał się katapultować, jednak nie przeżył wypadku. Przyczyny katastrofy bada już Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

  W opublikowanym komunikacie MON możemy przeczytać m.in. że „wrak samolotu odnaleziono około pół kilometra od zabudowań. Po 2.30 lekarz pogotowia potwierdził zgon pilota. Rodzina zmarłego została powiadomiona o wypadku i objęta opieką psychologiczną.

  Żołnierze Żandarmerii Wojskowej  zabezpieczają miejsce zdarzenia i prowadzą dalsze czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej Olsztyn Południe dział do spraw wojskowych. 

  Tragicznie zmarły pilot miał ponad 800 godzin wylatanych w powietrzu w tym ponad 600 godzin na MiG-29, na których pełnił dyżury bojowe. Wielokrotnie brał udział w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych”.

  Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu - 18 grudnia 2017 roku doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem innego samolotu MiG-29 z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Podczas podejścia do lądowania na lotnisku w Mińsku Mazowieckim samolot uległ wówczas rozbiciu, jednak pilot szczęśliwie ocalał.

(TD na podstawie komunikatu MON).




powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów