Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-08-09 13:30:24

Dialog na nowe spadochrony dla desantu

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował w dniu 8 sierpnia br. o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego związanego z planowanym pozyskaniem „podstawowego spadochronu desantowego”.


 Wojskowi planują rozpoznać możliwości rynku w sprawie zestawu złożonego z mało sterowalnego (bez prędkości postępowej) spadochronu głównego o kształcie figury środkowo symetrycznej; spadochronu zapasowego mało sterowalnego z pokrowcem przystosowanym do zamontowania automatu spadochronowego; noża spadochronowego i systemu mocowania oporządzenia osobistego (w tym zasobnika osobistego) z przodu skoczka. Spadochron główny powinien umożliwiać obrót skoczka w powietrzu wokół własnej osi. Wymagania specjalistyczne, w tym koncepcję operacyjnego wykorzystania, organizator dialogu technicznego przekaże podmiotów zainteresowanym udziałem w rozpoczętej procedurze. Planowane rozmowy z firmami planowane są do przeprowadzenia w okresie wrzesień 2018 – kwiecień 2019 roku. Wnioski od podmiotów IU przyjmuje do 14 września br.

 Sprzęt będzie przeznaczony przede wszystkim dla liczącej blisko 3 tysiące żołnierzy 6. Brygady Powietrznodesantowej wykorzystującej od lat spadochrony podstawowe AD-95.

(Red.)

fot. 6. BPD
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Król jest nagi – Su-22 w polskim lotnictwie wojskowym

Król jest nagi – Su-22 w polskim lotnictwie wojskowym

Samolot Su-22 w bieżącym roku obchodzi 30-lecie wprowadzenia do służby w polskim lotnictwie wojskowym. Jego kariera z biało-czerwoną szachownicą mi...

więcej polecanych artykułów