Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-09-03 21:41:17

MSPO 2018: Premiera KTO Rosomak w wersji wozu dowodzenia

     Podczas rozpoczynającego się jutro XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zostanie zaprezentowany po raz pierwszy publicznie Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji wozu dowodzenia. Powstał on w wyniku realizacji umowy o wartości 80 mln PLN, zawartej 9 marca 2018 roku przez Inspektora Uzbrojenia z zakładami Rosomak S.A. Kluczowym podwykonawcą systemów teleinformatycznych zamontowanych w pojeździe jest spółka WB Electronics S.A. Kontrakt dotyczy budowy 7 egzemplarzy wozów na potrzeby Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Zakończenie jego realizacji powinno nastąpić w IV kwartale tego roku.

Rosomak-WD-fot.DZ

KTO Rosomak w wersji wozu dowodzenia został opracowany na bazie Rosomaka WEM - Wozu Ewakuacji Medycznej. Fot. Redakcja Dziennik Zbrojny. 

  Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód z Elbląga koordynuje działania grup bojowych wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO rozmieszczonych w krajach bałtyckich i w Polsce. Zadania te polegają na koordynacji szkolenia, zwiększaniu świadomości sytuacyjnej w regionie, są również związane z komunikacją strategiczną. Dowództwo pozostaje również w gotowości do prowadzenia działań w ramach obrony kolektywnej zgodnie z artykułem 5 Traktatu Waszyngtońskiego. Pułk Wsparcia Dowodzenia odpowiada za zabezpieczenie sprawnego funkcjonowania systemu dowodzenia dywizji w okresie pokoju, kryzysu i wojny.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Zakup F-35. Polskie Harpie, czy drogie zabawki?

Zakup F-35. Polskie Harpie, czy drogie zabawki?

Ostatniego dnia stycznia br. odbyła się ceremonia podpisania umowy na pozyskanie dla Sił Powietrznych RP 32 samolotów bojowych F-35A Lightning II. ...

więcej polecanych artykułów