Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-09-11 13:38:29

Nowe regulacje dotyczące pobytu wojsk obcych w Polsce

     Minister Obrony Narodowej wydał 7 września br. decyzję, upublicznioną w dniu dzisiejszym, dającą prerogatywy Dowódcy Generalnemu RSZ do wydawania zgody (w formie rozkazu) na czasowy pobyt na terytorium Polski wojsk NATO czy uczestników programu Partnerstwo dla Pokoju.

  Podpis pod decyzją Nr 113/MON, z upoważnienia, złożył wiceminister ON Tomasz Zdzikot. Nowe przepisy pozwalają DGRSZ na wyrażanie zgody na pobyt czasowy (maksymalnie dwa miesiące) do 500 żołnierzy wojsk zagranicznych. Zgoda taka wynikać ma z potrzeby zapewnienia wsparcia w sytuacji: klęski żywiołowej i likwidacji jej skutków; katastrofy lądowej, morskiej i lotniczej; konieczności realizacji pomocy humanitarnej. Dodatkowo, DGRSZ będzie wyrażał taką zgodę dla realizacji wynikających z planu MON ćwiczeń wojskowych. Prócz liczebności i czasu pobytu, możliwość wydawania zgody warunkowana jest także w przypadku, jeżeli wojska obce są odpowiednikiem wojsk podległych DGRSZ. Decyzja weszła w życie z dniem ogłoszenia.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów