Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-02 11:56:38

50 milionów PLN na modyfikację Jaśmina

     1. Regionalna Baza Logistyczna w trybie z tzw. wolnej ręki podpisała umowę z bydgoską spółką Teldat dotyczącą modyfikacji zintegrowanych węzłów teleinformatycznych KTSAwp Jaśmin. Wartość zlecenia wyniosła ponad 51,84 mln PLN netto. O prowadzonych negocjacjach informowano w sierpniu br.


 Wojskowi planując postępowanie zakładali wydatek niewiele mniejszy – ponad 52,36 mln PLN netto. Założony termin realizacji zadania wynosi z kolei 14 miesięcy i zostanie zakończony w 2019 roku. Decyzję o udzieleniu zamówienia podjęto 24 września br.

 Dla postępowania przyjęto formułę negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu tłumacząc, że tylko jeden podmiot może zadanie zrealizować. Teldat jest autorem i właścicielem dokumentacji przedmiotu zamówienia, zarówno w wersji przenośnej i kontenerowej. W przeszłości, spółka Teldat była wielokrotnie wykonawcą umów na naprawę oraz modyfikację zintegrowanych węzłów teleinformatycznych KTSAwp Jaśmin wykorzystywanych w Siłach Zbrojnych RP. Zgodnie z decyzją gestora SpW, Szefa Zarządu Wsparcia Dowodzenia i Łączności płk Zygmunt Malca, zestawy ZWT KTSAwp JAŚMIN muszą zostać zmodyfikowane do najnowszej wersji. Ponadto, firma Teldat pismem z dnia 9 maja 2018 roku oświadczyła, że jest jedynym producentem, serwisantem i właścicielem dokumentacji technicznej zintegrowanych węzłów teleinformatycznych KTSAwp systemów Jaśmin i do końca 2019 roku nie zamierza zbywać tej dokumentacji i praw wyłącznych na rzecz osób trzecich – czytamy w wyjaśnieniach dołączonych do dokumentacji postępowania. 

 Zintegrowane Węzły Teleinformatyczne KTSAwp przeznaczone są głównie do: budowy i rozbudowy sieci teleinformatycznych typu WAN/LAN; wymiany danych, transmisji głosu, videoprzekazu i faksów; przekazywania informacji (m.in. sygnałów, meldunków, komunikatów i poleceń) również w zakresie alarmowania, powiadamiania i ostrzegania, głównie do jednostek i instytucji wojskowych, grup osobowych oraz pojedynczych osób funkcyjnych; zapewniania telefonicznej łączności dyspozytorskiej wewnątrz obiektów; łatwego oraz sprawnego zarządzania, nadzorowania i konfigurowania urządzeń KTSAwp oraz obrazowania pracy sieci teleinformatycznych zbudowanych w oparciu o te systemy; zapewniania bezpieczeństwa (autoryzacji, szyfrowania i kontroli dostępu do urządzeń oraz sieci), terminowości wymiany informacji i pewności jej dostarczenia.

(Red.)

fot. Teldat Sp. z o.o. i S.k.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Jak-23 - służba w lotnictwie polskim

Wkrótce po dostarczeniu 3 Jaków-17 i pierwszych Jaków-17W do Polski, rozpoczęły się przygotowania do wprowadzenia do służby kolejnych myśliwców Jak...

więcej polecanych artykułów