Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-15 17:45:16

Dodatkowe 1,6 miliarda złotych dla MON

     Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak poinformował w dniu dzisiejszym o pozyskaniu dodatkowych środków finansowych z nowej rezerwy celowej rządu. Mowa o kwocie niebagatelnej, bo 1,6 mld PLN. Z zapisów sejmowej komisji finansów publicznych wiadomo, że środki przeznaczone są przede wszystkim na program Wisła.

 „Nieustająco zabiegam o dodatkowe pieniądze na modernizację Wojska Polskiego. Dziś dobre wieści! Komisja Finansów Publicznych za przeznaczeniem 1,6 mld zł z rezerwy celowej dla MON. Wydając ponad 2 proc. PKB na obronność jesteśmy jednym z liderów NATO” – taką informację przekazał minister Mariusz Błaszczak.

 Przesłuchanie samej transmisji posiedzenia komisji z dnia 15 października br. definiuje przeznaczenie środków. Ministerstwo Finansów złożyło wniosek o utworzenie nowej rezerwy celowej. „Z zablokowanych wydatków w budżecie państwa w kwocie 2 mld 776,5 mln PLN oraz jednocześnie z wnioskiem o dokonanie zmiany  przeznaczenia tej rezerwy na cele wskazane we wniosku, to jest na przekazanie 1,6 mld PLN do obszaru technicznej modernizacji Sił Zbrojnych, w szczególności na realizację przeciwlotniczego i przeciwrakietowego zestawu rakietowego średniego zasięgu Wisła” – wyjaśniał przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Pozostałe 1,166 mld PLN zostało przeznaczone na zmiany właścicielskie w Polskich Liniach Kolejowych S.A, kilka milionów przeznaczono na zakupy sprzętu dla Prokuratury Krajowej. Ja tłumaczył MF, dodatkowe środki możliwe są do zadysponowania z powodu lepszej sytuacji budżetowej.  

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów