Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-27 15:28:14

Autosan przejdzie do sektora energetycznego

     Należąca do Huty Stalowa Wola S.A. I PIT-Radwar (pośrednio zatem PGZ S.A.) spółka Autosan z Sanoka, dostawca autobusów między innymi na potrzeby wojska, zmieni zarządzającego i zapewne właściciela. Przejście do Polskiej Grupy Energetycznej zapowiedział dziś na spotkaniu wyborczym w Sanoku prezes PiS Jarosław Kaczyński.


 „Chcę powiedzieć, że jest w tej chwili już zaawansowana sprawa, chociaż oczywiście to będzie trochę trwało, przejęcia tego zakładu przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną, po to, aby rozpocząć tam supernowoczesną produkcje autobusów elektrycznych, a także pojazdów, które służą energetyce, bo przecież energetyka, linie energetyczne wymagają specjalnego rodzaju pojazdów i jest tego niemało” - taką przyszłość dla sanockiej spółki PGZ nakreślił prezes PiS.

 Autosan Sp. z o.o. W kwietniu 2016 roku wszedł w skład PGZ, udziałowcami stały się wspomniane spółki HSW i PIT-Radwar, które udzieliły firmie z Sanoka także wsparcia finansowego w formie kredytu o wartości blisko 40 mln PLN. Autosan zaczął ponownie sprzedawać autobusy dla wojska, w listopadzie ubiegłego roku, w obecności ówczesnego sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego podpisano umowę na dostawę dla armii 28 autobusów Lider 10 o wartości 18 mln PLN.

(Red.)

fot. Autosan
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
USAF zamawia myśliwce F-15EX

USAF zamawia myśliwce F-15EX

13 lipca bieżącego roku amerykański Departament Sił Powietrznych (Department of the Air Force) zawarł kontrakt na dostawę pierwszej partii samolotó...

więcej polecanych artykułów