Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-11-02 21:45:15

Wojsko zakupi rozgłośnie na opancerzonych nośnikach

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował 30 października br. o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego związanego z zadaniem Rozgłośnia elektroakustyczna średniej mocy kryptonim OMAN. Podmioty zainteresowane tematem mają czas na zgłoszenie swojej akcesji do 30 listopada br., sam dialog techniczny, przewidziany do wypracowania opisu zadania, planowany jest na styczeń roku przyszłego.


 Rozgłośnia zapewniać ma prowadzenie działań informacyjnych na poziomie taktycznym, ukierunkowanych na wywieranie wpływów na lokalnych decydentów i określone grupy poprzez oddziaływanie na ich wolę, poglądy i procesy decyzyjne – czytamy w dokumencie IU, ale co ciekawe, oczekuje się jej posadowienia na lekkim, kołowym pojeździe opancerzonym. Rozgłośnia ma być także zdolna do realizacji zadań wsparcia psychologicznego pododdziałów ogólnowojskowych poprzez odtwarzanie komunikatów elektroakustycznych i pozoracji pola walki. Wojskowi nie sprecyzowali liczby zestawów OMAN przewidzianych do pozyskania.

 Z opisu można wnioskować, że armia planuje pozyskać następcę dla użytkowanych w większej liczbie rozgłośni elektroakustycznych Perkun wykorzystujących podwozie typowego dla Sił Zbrojnych RP samochodu Honker 4x4. Najczęściej pojazd można było spotkać na zabezpieczeniach imprez publicznych organizowanych przez wojsko, przed kilku laty, gdy podobnym sprzętem nie dysponowała policja, nawet i w zabezpieczeniach meczy piłkarskich. Poszukiwanie następcy rozgłośni Perkun, z nośnikiem w postaci Honkera, prowadzi w prostej linii także do opancerzonego Mustanga, procedowanego od kilku lat przez ten sam Inspektorat Uzbrojenia.

(MC)

fot. 9. BWD
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Kanada wybiera następców fregat typu Halifax

Kanada wybiera następców fregat typu Halifax

19 października br. kanadyjska agencja Usług i Zamówień Publicznych poinformowała o wskazaniu przez rząd oraz firmę stoczniową Irving Shipbuilding ...

więcej polecanych artykułów