Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-12-28 13:46:25

HSW z kontraktem na prototyp systemu Baobab-K

     28 grudnia 2018 roku w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia Huta Stalowa Wola S.A., jako lider konsorcjum, w skład którego wchodzą również inne spółki grupy kapitałowej PGZ, w tym Jelcz Sp. z o.o., Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma S.A., jak i Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. prof. Józefa Kosackiego, podpisała wartą kilkanaście milionów PLN umowę na realizację etapu projektowanie i rozwój pracy rozwojowej pt. „Pojazd Minowania Narzutowego (PMN)” kr. „BAOBAB-K”.


  Konsorcjum wykona prototyp PMN. Efektem współpracy ma być pojazd na bazie podwozia z napędem 8×8, sześcioma miotaczami min i opancerzoną kabiną ze zautomatyzowanym systemem teleinformatycznym sterowania procesem minowania. Do ochrony będzie posiadał m.in. wyrzutniki granatów dymnych i system wykrywania opromieniowania laserowego. Prototyp ma być gotowy za trzy lata.

  Realizacja PMN to przykład, że HSW S.A. nie tylko realizuje z sukcesem projekty na rzecz wojsk rakietowych i artylerii, czy wojsk pancernych i zmechanizowanych, lecz również ma na uwadze potrzeby innych rodzajów wojsk, w tym przypadku wojsk inżynieryjnych – powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Huta Stalowa Wola S.A.

Aktualizacja 29.12.2019

  Wartość podpisanej umowy to 19,95 mln PLN brutto. Postępowanie na „Realizację etapu Projektowanie i Rozwój (PiR) pracy rozwojowej pt. „Pojazd Minowania Narzutowego” kr. BAOBAB-K” prowadzono zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych w trybie negocjacji z ogłoszeniem od 10 maja 2018 roku. Wpłynęła w nim tylko jedna oferta złożona przez zwycięskie konsorcjum.

(Redakcja)

powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów