Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-01-07 11:05:15

Zakup narzędzi do budowy wiaduktów i mostów

     Choć mamy już 2019 rok, to warto jeszcze napisać o kontrakcie zawartym pod koniec ubiegłego roku. Mowa o umowy podpisanej 20 grudnia 2018 roku z firmą Janusz Kania Agregaty Pex-Pool Plus na pozyskanie zestawów narzędzi do mechanizacji prac przy budowie wiaduktów i mostów kryptonim Kosodrzewina. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę w latach 2019-2022 łącznie 58 kompletów narzędzi, w tym 26 kpl. jako zamówienie zasadnicze i 32 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. Całkowita wartość kontraktu to 143,6 mln PLN brutto, w tym wartość zamówienia podstawowego wynosi 64,5 mln PLN, a opcjonalnego 79,1 mln PLN. Pojedynczy zestaw ma się składać z przewoźnego traka taśmowego do drewna oraz kontenera z wyposażeniem inżynieryjnym.

 Fot. 1. bdm

  Postępowanie prowadzono od 7 grudnia 2017 roku zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych w procedurze ograniczonej. Do 24 października 2018 roku wpłynęły w nim 3 oferty. Co ciekawe, Inspektorat Uzbrojenia planował przeznaczyć na realizację zamówienia w części gwarantowanej jedynie 51 mln PLN. Zwycięska oferta (choć najtańsza ze złożonych), okazała się więc o 13,5 mln PLN droższa niż na ten cel zarezerwował zamawiający, a mimo to zdecydowano się na zawarcie kontraktu.

  W skład zestawu narzędzi wchodzić ma zespół traka taśmowego umożliwiający automatyczne przetarcie kłód o długości od 2 do 7 m i średnicy od 150 do 800 mm, w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych oraz o każdej porze doby, posiadający konstrukcję zapewniającą jego holowanie przez pojazdy ciężarowo-terenowe będące na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. W skład zespołu traka powinien wchodzić również zespół spalinowo-elektryczny o mocy min. 20 kW.

  Drugim elementem zestawu ma być 20 stopowy kontener serii 1C wraz z zamontowanym w nim zespołem spalinowo-elektrycznym o mocy 20 kW. Kontener ma być wyposażony w szeroką gamę narzędzi do obróbki: drewna (piły, dłutownice, strugarki, wiertarki), konstrukcji stalowych (przecinarka, giętarka, wiertarka, szlifierki, spawarki) i pracy w betonie (przecinarka, wiertarka wolnobieżna, młoty udarowe, młotowiertarki) oraz w narzędzia wspomagające (zagęszczerki gruntu, przeciągarki spalinowe, podnośniki hydrauliczne, zestaw do wierceń w gruncie) i elektryczne (2 zespoły spalinowo-elektryczne na ramię o mocy 2,5 kW, zestaw oświetlajacy, zestaw elektryka).  

  Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla jednostek inżynieryjnych Sił Zbrojnych RP.

(TD)

Fot. 1 dębliński batalion drogowo-mostowy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów