Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-01-24 08:09:32

Śmigłowce Black Hawk dla Wojsk Specjalnych

     Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak goszczący w Radiowej Jedynce, w programie "Sygnały Dnia" dość niespodziewanie zapowiedział, że 25 stycznia br. nastąpi podpisanie umowy z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o.o. w Mielcu (należącymi do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin) na dostawę 4 egzemplarzy śmigłowców Black Hawk dla Wojsk Specjalnych. Ma to być "pierwsza partia" dostaw - powiedział szef MON. Na razie nie wiadomo w jakim trybie prowadzono postępowanie. Przypomnijmy, że w przetargu rozpoczętym w 2017 roku na zakup 8 szt. śmigłowców w wersji bojowego poszukiwania i ratownictwa, w wariancie dla pododdziałów wojsk specjalnych CSAR/SOF 11 czerwca 2018 roku Inspektorat Uzbrojenia odwołał zaproszenie do składania ofert ostatecznych. Formalnie jednak nie informowano później o anulowaniu tego postępowania, jak również nie podano do publicznej wiadomości informacji o rozpoczęciu nowej procedury zamówienia.

S70i Fot. TD

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów