Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-01-31 10:07:52

Wkrótce konsultacje Narodowej Polityki Zbrojeniowej

     Do końca 2017 roku w Ministerstwie Obrony Narodowej opracowany został projekt Narodowej Polityki Zbrojeniowej (NPZ). Dokument powstał w terminie, zgodnie z decyzją Ministra ON Nr 39/MON z dnia 10 lutego 2017 roku „w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania projektu dokumentu Narodowa Polityka Zbrojeniowa". W odpowiedzi na pytania redakcji o dalsze losy dokumentu Centrum Operacyjne MON poinformowało, że aktualnie resort obrony narodowej prowadzi prace koordynujące założenia projektu NPZ z procesem tworzenia Agencji Uzbrojenia. Planuje się, że po ukończeniu konsultacji wewnątrzresortowych, projekt wejdzie w fazę uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych w I kwartale 2019 roku.

Huta Stalowa Wola

  Narodowa Polityka Zbrojeniowa ma określić „zespół działań administracji rządowej, we współpracy z instytucjami naukowymi i przedsiębiorcami, zmierzających do stworzenia efektywnego systemu pozyskiwania, eksploatacji i wycofywania sprzętu wojskowego oraz stymulowania rozwoju innowacyjnego i konkurencyjnego przemysłu obronnego”. 

(TD)

Fot. HSW S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów