Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-03-14 17:35:59

HSW z umową na wyrzutnie Patriot

     Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Huta Stalowa Wola poinformowała o podpisaniu z amerykańskim koncernem Raytheon Integrated Defense Systems porozumienia (Letter Subcontract) umożliwiającego rozpoczęcie przygotowań do produkcji i integracji 16 wyrzutni rakietowych M903 stanowiących element systemu obrony powietrznej Wisła nabywanych w ramach I fazy programu. Zgodnie z informacją, dokument zostanie w nadchodzących miesiącach poddany audytowi oraz akceptacji w ramach procesu Foreign Military Sales (FMS).


 To kolejny krok w realizacji postanowień ulokowania części produkcji elementów zamówionych w ramach programu Wisła. W październiku 2018 roku Raytheon złożył w HSW S.A. zamówienie na przygotowanie realizacji przyszłej umowy. Jak informuje komunikat, podpisane w ostatnim czasie (z niejasnych powodów strony nie podały daty, ale szacunkowo zostało to przeprowadzone około tygodnia temu) porozumienie poprzedza kolejne, oczekiwane zarówno ze strony Raytheon, jak i polskiego resortu obrony (np. zlecenie na ciągniki i inne ciężarówki produkcji Jelcz).

 Dostarczone Polsce baterie mają być wyposażone w wyrzutnie zbudowane w krajowym przemyśle obronnym. Transfer technologii i wiedzy pozwolić ma na obniżenie kosztów ponoszonych podczas całego cyklu życia wyrzutni, za których eksploatację i modernizację będą odpowiadać spółki z Grupy PGZ. Zgodnie z oczekiwaniem, powszechne wykorzystanie wyrzutni M903 w systemie Patriot pozwolić ma z kolei PGZ i HSW na pozyskiwanie kolejnych zamówień.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Morska tarcza może obronić się sama?

Morska tarcza może obronić się sama?

Artykuł stanowi głos polemiczny w odniesieniu do raportu „Tarcza broni tarczy – zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa wynikające z koncepcji fregat...

więcej polecanych artykułów