Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-03-15 17:14:09

Mustang znów bez rozstrzygnięcia

     Nie sprawdziło się popularne powiedzenie "do trzech razy sztuka" w przypadku przetargu na samochody ciężarowo-osobowe wysokiej mobilności kryptonim Mustang. Inspektorat Uzbrojenia 12 marca br. unieważnił postępowanie argumentując, że nie wpłynęła żadna oferta nie podlegająca odrzuceniu. Pisząc bardziej potocznie - nikt nie spełnił formalnych czy technicznych oczekiwań wojskowych.


 Termin wyznaczony przez IU w ramach konkurencyjnego postępowania upłynął w godzinach porannych 8 marca. Wcześniej wojskowi informowali, że na początkowym etapie postępowania prowadzonego od sierpnia 2018 roku swój akces zgłosiło 11 podmiotów.

 Niestety, było to już trzecie podejście do tematu wyłonienia następców głównie Honkerów. Tym razem przedmiotem zamówienia miały być dostawy w latach 2019-2022 łącznie 900 pojazdów w ramach zamówienia gwarantowanego, w tym 859 egz. w wersji nieopancerzonej oraz 41 w wersji opancerzonej. Dodatkowo, przewidywano możliwość opcjonalnego zamówienia 812 samochodów w wersji nieopancerzonej w latach 2019-2022. Pierwsze, unieważnione postępowanie prowadzono w latach 2015-2017, drugie - w okresie lipiec 2017-maj 2018, wszystkie dotyczyły zbliżonej liczby wozów, choć w pewnym zakresie modyfikowano wymagania. Do czterech razy sztuka?

(Red.)

fot. Mariusz Cielma
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów