Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-03-27 09:48:03

Negocjacje zakupu kolejnych aparatowni łączności

     Inspektorat Uzbrojenia w dniu 22 lutego br. rozpoczął ze spółkami Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. i Transbit Sp. z o.o. negocjacje warunków kontraktu na dostawy 30 szt. aparatowni łączności cyfrowej - transmisyjnej RWŁC-10/T, w tym 12 szt. w ramach opcji. Szacunkowa wartość zamówienia to 127,5 mln PLN netto.

RWŁC-10/T Fot. WZŁ nr 1 S.A.

  Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej – RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym w sobie sieci komutacji strumieniowej oraz pakietowej. W wersji podstawowej, wyposażony w trzy radiolinie HCLOS o przypływowości do 34Mb/s (opjonalnie 51 Mbits/s) pracujące w paśmie III+ (1,35 ÷ 2,69GHz), umożliwia zestawianie połączeń radiowych na dystansie do 50km. Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego obecnie istniejącego węzła łączności zarówno poprzez trakty cyfrowe jak i poprzez łącza pakietowe. W oparciu o RWŁC-10/T można rozwinąć zintegrowane sieci informatyczne stanowiska dowodzenia zapewniając przy tym pełną gamę usług sieciowych. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane w Siłach Zbrojnych RP.

  Wyposażenie RWŁC-10/T w zestaw agregatów prądotwórczych oraz instalacja sprzętu w szczelnym elekromagnetycznie kontenerze (2m x 2m x 3m), zapewnia bardzo dużą mobilność sprzętu oraz wysoką adoptowalność do każdych warunków środowiskowych. Dowodem tego jest wykorzystanie tego typu aparatowni we wszystkich misjach wojskowych prowadzonych przez Siły Zbrojne RP. Dodatkowym atutem wyrobu jest łatwa adaptacja do szczególnych wymogów użytkownika, zarówno pod kątem funkcjonalności, skalowalności i potencjału komutacyjnego po stronie kablowej jak i radiowej. Jest przystosowana do transportu kołowego oraz może być transportowana drogą kolejową, lotniczą i morską.

(TD na podstawie informacji WZŁ nr 1 S.A.)

Fot. WZŁ nr 1 S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów