Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-04-12 00:15:27

Kontrakt na dostawy zestawów samozaładowczych

     Zgodnie z umową o wartości 94,97 mln PLN brutto zawartą 2 kwietnia br. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a firmą Cargotec Poland Sp. z o.o. Siły Zbrojne RP mają otrzymać 27 szt. zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów na samochodzie Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift MK IV i przyczepie do transportu kontenerów PK 2-24-t. Opcjonalnie zamówienie obejmuje również dostawę kolejnych 20 szt. tego typu zestawów (ujętych w podanej wartości kontraktu). Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzono od stycznia br. zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, w procedurze negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia. Całość przedmiotu umowy wraz z ewentualną opcją ma zostać dostarczona jeszcze w 2019 roku.

Jelcz 862 Multilift fot-3blog

Choć zamówione zestawy służą głównie do transportu kontenerów, to jak widać na zdjęciu mogą zostać wykorzystane również do transportu innych ładunków. Fot. 3blog.

  Dotychczas od firmy Cargotec Poland Sp. z o.o. na potrzeby Sił Zbrojnych RP zostało zakupionych 201 szt. zestawów samozaładowczych do przewozu kontenerów. W 2014 roku za zamówienie obejmujące dostawę 49 samochodów ciężarowych Jelcz 862 z systemami samozaładowczymi oraz przyczepami PK 2-24-t wojsko zapłaciło również kwotę ok. 90 mln PLN brutto.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serbska haubica samochodowa SORA

Serbska haubica samochodowa SORA

W ostatnich latach nastąpił silny rozwój samochodowych dział samobieżnych, które stały się ciekawą alternatywą dla haubic gąsienicowych. Rozwój koł...

więcej polecanych artykułów