Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-05-28 10:16:39

Zapytanie LoR na samoloty F-35A

     W dniu 28 maja br. szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska wysłała do Stanów Zjednoczonych zapytanie ofertowe LoR (Letter of Request) w sprawie zakupu 32 wielozadaniowych samolotów bojowych 5. generacji F-35A wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Wysłanie LOR formalnie rozpoczyna amerykańską procedurę zakupu w trybie FMS (Foreign Military Sales). Kolejnym krokiem powinno być udzielenie zgody na transakcję przez Kongres Stanów Zjednoczonych i zwrotne przesłanie Polsce projektu umowy LOA (Letter of Offer and Acceptance). Przy typowej procedurze FMS okres pomiędzy wysłaniem LOR, a otrzymaniem projektu umowy LOA wynosi ok. 6 miesięcy.

F-35A_fot_USAF

  Pozyskanie 32 wielozadaniowych samolotów bojowych 5. generacji zaplanowano w przyjętym pod koniec lutego br. Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2017-2026, w ramach programu o kryptonimie Harpia. Z informacji podanych kilka dni temu w Sejmie RP przez wiceministra w MON Wojciecha Skurkiewicza wynika, że Polska zainteresowana jest zakupem 16 samolotów F-35 do 2026 roku i 16 kolejnych egzemplarzy po 2026 roku. 

(TD)

Fot. USAF
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów