Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-05-29 09:08:15

Prawie 100 mln PLN na remonty ORP Gen. T. Kościuszko i ORP Arctowski

     Konsorcjum w składzie Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. 24 maja br. zawarło z Komendą Portu Wojennego w Gdyni dwie umowy na naprawę główną i dokową fregaty rakietowej ORP „Gen. T. Kościuszko” oraz na naprawę bieżącą i dokową okrętu hydrograficznego ORP „Arctowski”. Umowy zakładają przeprowadzenie prac naprawczych, remontowych, konserwacyjnych oraz modernizacyjnych. Wartość brutto pierwszego z podpisanych kontraktów wynosi 49 mln PLN, a drugiego 50 mln PLN.

ORP Gen.T.Kościuszko Fot.TD

Fregata rakietowa ORP "Gen. T. Kościuszko" (273). Fot. Tomasz Dmitruk/Dziennik Zbrojny.

  Ze strony wykonawcy umowę podpisali: Sebastian Chwałek - wiceprezes PGZ S.A., Radosław Domagalski-Łabędzki - członek zarządu PGZ S.A., Konrad Konefał - prezes PGZ SW Sp. z o.o., natomiast ze strony zamawiającego kmdr Jarosław Wypijewski - komendant Komendy Portu Wojennego w Gdyni.

  Postępowanie na remont okrętów zostało zainicjowane 27 marca 2018 r. wysłaniem zaproszenia do udziału w negocjacjach, które skierowano do PGZ S.A. Realizowano je na podstawie decyzji 367/MON z dnia 14 września 2015 r. „w sprawie zasad i trybu udzielania w resorcie obrony narodowej zamówień o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa”. Tryb jaki został przyjęty w przedmiotowych postępowaniach to negocjacje z jednym wykonawcą.

  Zgodnie z treścią umowy termin zakończenia naprawy został określony na 360 dni (dla ORP „Gen. T. Kościuszko”) oraz 420 dni (dla ORP „Arctowski”) od daty podstawienia okrętów do stoczni. W pierwszej dekadzie czerwca br. do stoczni ma trafić ORP „Arctowski”. Z kolei rozpoczęcie naprawy ORP „Gen. T. Kościuszko” planowane jest w pierwszej dekadzie lipca tego roku. Remonty obu okrętów powinny się zatem zakończyć odpowiednio w sierpniu i lipcu 2020 roku.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów