Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-06-12 10:00:20

Drugi zestaw Rak trafił do Zawiszaków

     Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała o transporcie kolejnego, szóstego już kompanijnego modułu ogniowego Rak. Sprzęt, w tym 8 wozów ogniowych kal. 120 mm oraz 4 artyleryjskie wozy dowodzenia – oba na podwoziu KTO Rosomak - trafić ma do 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Producentem systemu jest Huta Stalowa Wola S.A.


  To już szósty moduł Rak, z zamówionych w kwietniu 2016 roku ośmiu, przekazany żołnierzom Wojska Polskiego. Do Brygady Zawiszaków w styczniu 2018 roku przekazano już jeden zestaw kompanijny (trzeci produkcyjny), obecnie na Mazury trafić ma kolejny. Należy zaznaczyć, że oba bataliony zmechanizowane 15. BZ ciągle korzystają z gąsienicowych BWP-1. Czekając na przezbrojenie w dedykowane wozy dla piechoty, realizowany jest plan wyposażania brygady w nowoczesne środki ogniowe. Na co dzień moździerze Rak współpracują nie tylko z polskimi BWP-1 czy PT-91 Twardy, ale także batalionową grupą bojową sił NATO, wystawianą przede wszystkim przez sojusznika amerykańskiego.

(Red.)  
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów