Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-06-12 11:24:43

Dialog techniczny na pociski dla zestawów Grad i Langusta

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował 6 czerwca br. o zamiarze przeprowadzenia dialogu związanego z zadaniem 122 mm pocisk rakietowy z głowicą odłamkowo-burzącą do wyrzutni BM-21, RM-70 i WR-40 Langusta. Zainteresowane podmioty mają czas na składanie wniosków do 5 lipca 2019 roku. Sam dialog planuje się przeprowadzić do końca września tego roku.


  Pociski rakietowe 122 mm , podobnie jak ich nosiciele w postaci oryginalnych sowieckich BM-21, czechosłowackich RM-70 czy polskiej modernizacji WR-40 Langusta – to typowy element wyposażenia polskich pododdziałów wojsk rakietowych, występujący w pułkach artylerii szczebla dywizyjnego.

 Nie trzeba przypominać, ale warto odnotować, że w naszym kraju od blisko dwóch dekad prowadzony jest projekt (Mesko S.A.) dotyczący opracowania pocisku M-21HE Feniks a związany z poprawą zasięgu strzelania z dotychczasowych 20 do ponad 40 km. W 2013 roku na potrzeby wojska zamówiono partię próbną złożoną z tysiąca pocisków Feniks.

 Dialog techniczny zapewnić ma specjalistom z IU wiedzę na temat oferty rynkowej, kosztów pozyskania, użytkowania i wycofania amunicji rakietowej, a także możliwe terminy dostaw.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wstępny projekt budżetu MON na 2020 rok

Wstępny projekt budżetu MON na 2020 rok

W dniu 26 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowe na 2020 rok. Zakłada on wzrost przyszłorocznych wydatków obronnych o 4,9 ml...

więcej polecanych artykułów