Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-06-13 14:18:35

IU modernizuje samochodowe kancelarie krypto

     Inspektorat Uzbrojenia poinformował 13 czerwca br. o finalizacji negocjacji z WZŁ nr 1 S.A. z Zegrza, a związanych z zadaniem modernizacji i integracji z samochodem 34 kpl. dotychczas używanych Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKK).


 Nośnikiem dla kancelarii będą typowe dla Sił Zbrojnych RP podwozia Jelcz 442.32, ale z kabiną czteroosobową nieopancerzoną. W ramach zakupu przewiduje się, że gwarantowane prace modernizacyjne i integracyjne przy PKK w 2019 roku dotyczyć mają 18 kompletów, pozostałe 16 zaliczono do zadań opcjonalnych planowanych de ewentualnej realizacji w roku przyszłym. Łączna wynegocjowana wartość dla zadania to 5,873 mln PLN netto (w tym 2,432 mln PLN netto pakiet gwarantowany). Wojsko szacowało, że zadanie będzie wymagało zadysponowania niewiele ponad 6 mln PLN.

 Dla postępowania przyjęto formułę negocjacji bez wcześniejszej publikacji informacji, co argumentowane jest m.in. faktem, że wykonawca, czyli WZŁ-1 są właścicielem dokumentacji technicznej na PKK z wszelkimi tego konsekwencjami prawnymi. Podwozia Jelcz 442.32 zamówiono w ramach umowy z 2013 roku (z aneksami), a obecnie znajdują się w depozycie producenta – spółki Jelcz. WZŁ-1 realizuje już jedną umowę na modernizację do wersji PKKs, a dotyczy ona 16 kompletów kancelarii. Łączne potrzeby w tym obszarze to 50 PKKs, realizacja całości zamówienia wyczerpie zatem zgłaszane potrzeby Sił Zbrojnych RP.

(Red.)

fot. WZŁ nr 1 S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów