Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-06-14 07:43:21

Dęblin kupuje samoloty i śmigłowiec do szkolenia

     Dęblińska Lotnicza Akademia Wojskowa, na potrzeby wchodzącego organizacyjnie w jej skład Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego rozpoczęła dwa postępowania przetargowe. Oba upubliczniono 12 czerwca br. i dotyczą odpowiednio dostawy dwóch samolotów i jednego śmigłowca przeznaczonych do szkolenia.

LAW na potrzeby posiadanego ośrodka szkolenia kontynuuje zakupy nowych statków powietrznych. W ubiegłym roku poprzez przetargi nabyto samoloty Diamond DA40 i śmigłowce R-44 Raven II. fot. LAW

 W przypadku samolotów postępowanie dotyczy dwóch fabrycznie nowych maszyn z certyfikatem typu uznanego przez EASA, z dopuszczeniem do lotów VFR oraz IFR w dzień i w nocy. Wymaga się konstrukcji jednopłatowej, z usterzeniem ogonowym, metalowej lub/i laminatowej, z czterema miejscami w kabinie i z awioniką klasy glass cockpit (dwa wyświetlacze ciekłokrystaliczne). Maszyna ma być przygotowana do wykorzystywania z lotnisk trawiastych, napędzana silnikiem tłokowym z układem sterowania FADEC.

 Fabrycznie nowy śmigłowiec z certyfikatem typu uznanym przez EASA ma mieć dopuszczenia do lotów VFR w dzień i w nocy. Resurs kalendarzowy śmigłowca ma być nie mniejszy niż 11 lat, a godzinowy np. w przypadku silnika wynosić 1500 godzin, dla przekładni głównej 1200 godzin. Maszyna ma być napędzana silnikiem tłokowym, wewnątrz kabiny winny być przynajmniej trzy miejsca siedzące, a w ramach organizacji wyposażenia awionicznego także wymagany jest glass cockpit.

 Akademia wymaga, aby realizacja zlecenia ze strony dostawcy została zrealizowana do 28 listopada 2019 roku. Jednym z wymogów weryfikujących potencjał dostawcy jest realizacja w ostatnich trzech latach przynajmniej jednego zlecenia na dostawę samolotu o wartości 2 mln PLN brutto czy w przypadku drugiego postępowania - śmigłowca za kwotę 2,5 mln PLN brutto. Podmioty zainteresowane postępowaniem mają czas na składanie wniosków do 15 lipca br. Dostawca samolotów wyłoniony zostanie po analizie dwóch podstawowych kryteriów: najniższej ceny (60 pkt) oraz okresu gwarancji (48 miesięcy lub 1500 godzin – maksymalne 40 pkt). W przypadku śmigłowca także dominuje kryterium najniższej ceny (60 pkt), dodatkowo brany będzie pod uwagę zasięg śmigłowca (20 pkt) i okres gwarancji (60 miesięcy lub 2500 godzin - maksymalne 20 pkt).

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów