Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-07-23 09:08:13

Program Noteć istotnie opóźniony

     Program modernizacji technicznej Sił Zbrojnych związany z pozyskaniem przeciwlotniczych artyleryjskich środków ogniowych kryptonim Noteć został istotnie opóźniony. Z informacji jaką redakcja uzyskała z Inspektoratu Uzbrojenia wynika, że zakończenie fazy analityczno-koncepcyjnej dla tego zadania przewidywane jest dopiero w 2021 roku. Przypomnijmy, że faza ta trwa już od 2016 roku i według wcześniejszych deklaracji miała zakończyć się w listopadzie 2018 roku. Głównym celem programu Noteć ma być pozyskanie następcy użytkowanych w dwóch dywizjonach przeciwlotniczych Marynarki Wojennej RP zmodernizowanych, ale już wiekowych armat S-60MB kalibru 57 mm.

AG-35 Fot. PIT-RADWAR S.A.

  W Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 w ramach programu Noteć zakładano pozyskanie 24 egzemplarzy nowych armat. Największe szanse na uzyskanie zamówienia dawano firmie PIT-RADWAR S.A. która w swojej ofercie ma holowane armaty przeciwlotnicze kalibru 35 mm A-35 i AG-35, opracowane z wykorzystaniem licencyjnej armaty Oerlikon KDA. 

(TD)

Fot. PIT-RADWAR S.A.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów