Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-09-17 10:04:44

Modernizacja śmigłowców W-3 Sokół

     W dniu 16 września br. pomiędzy Wytwórnią Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” S.A. a Inspektoratem Uzbrojenia zawarta została umowa o wartości 99,5 mln PLN brutto na modernizację 4 śmigłowców W-3 Sokół do wersji W-3WA SAR wraz z przekazaniem pakietu logistycznego. Śmigłowce zostaną wyposażone m. in. w sprzęt ratowniczo-medyczny przeznaczony do podnoszenia poszkodowanych z miejsca katastrofy. Terminy dostaw zmodernizowanych Sokołów zostały określone na lata 2021-2022.

W3-Sokol-SAR-fot.MON

  W uroczystości podpisania umowy brał udział Marek Łapiński, sekretarz stanu w MON. Wiceminister podkreślił, że jest to kolejna umowa zawarta z firmą w Świdniku i na pewno nie ostatnia. Podziękował także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie podpisanej dziś umowy.

  Przeznaczone do wykonywania zadań poszukiwawczo-ratowniczych śmigłowce W-3WA SAR trafią do Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych znajdujących się w strukturach Sił Powietrznych RP.

  Modernizowane do wersji W-3WA SAR śmigłowce zostaną wyposażone w sprzęt ratowniczo-medyczny przeznaczony do podnoszenia poszkodowanych z miejsca katastrofy, udzielania niezbędnej pomocy przy ratowaniu zdrowia i życia (włącznie z pomocą medyczną), transportu poszkodowanych do miejsc bezpiecznych oraz czytelnego oznaczania miejsca katastrofy przy słabej widoczności w ciągu dnia oraz w nocy.

  Modernizacja obejmować będzie wykonanie biuletynów technicznych dotyczących:

  • unifikacji śmigłowca W-3 do standardu W 3WA SAR i doposażenia do zadań poszukiwawczo-ratowniczych,
  • zabudowy cyfrowego układu paliwowo-regulacyjnego,
  • zabudowy sygnalizatora oblodzenia,
  • wymiany wskaźnika w układzie paliwomierza PPS-21,
  • zabudowy na śmigłowcu instalacji płukania sprężarek silników PZL-10W,
  • zabudowy ratunkowego automatycznego nadajnika radiowego ELT,
  • modernizacji momentomierza.

(TD na podstawie informacji prasowej MON)

Fot. MON.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów